Trwa ładowanie...
d36fc3c

CD Projekt spodziewa się dalszego wzrostu wyników serwisu GOG.com

27.08. Warszawa (PAP) - CD Projekt przygotowuje się do premiery gry Wiedźmin 3, która jest planowana na 2014 rok i negocjuje kolejne umowy dystrybucyjne. Na przyszły rok została...

d36fc3c
d36fc3c

27.08. Warszawa (PAP) - CD Projekt przygotowuje się do premiery gry Wiedźmin 3, która jest planowana na 2014 rok i negocjuje kolejne umowy dystrybucyjne. Na przyszły rok została przełożona premiera gry planszowej osadzonej w świecie Wiedźmina. Firma przedstawiła wyniki za pierwsze półrocze tego roku. Istotnie wpłynęła na nie działalność internetowego serwisu GOG.com, sprzedającego gry w postaci cyfrowej, który dobrze rokuje również na kolejne okresy.

"Przygotowujemy się do premiery gry Wiedźmin 3, podpisujemy umowy dystrybucyjne. Pierwsza taka umowa, na Amerykę, została zawarta z Warner Bros. Jesteśmy w trakcie rozmów dotyczących kolejnych umów. Liczymy, że będzie ich kilkanaście" - powiedział podczas konferencji prasowej prezes Adam Kiciński.

Umowa z Warner Bros została zawarta pod koniec lipca. Dotyczy praw do dystrybucji gry na obszarze Stanów Zjednoczonych, Kanady i Meksyku oraz ich terytoriów zależnych i stowarzyszonych.

"Partnerzy dostarczą nam w ostatniej fazie produkcji zastrzyku finansowego w postaci częściowych zaliczek z tytułu przyszłych tantiem ze sprzedaży gry" - powiedział Kiciński.

d36fc3c

W przyszłym roku na rynek ma też trafić gra planszowa osadzona w świecie Wiedźmina.

"Pierwotnie planowaliśmy premierę na 2013 rok, ale ostatecznie ustaliliśmy, że wypuścimy ją na rynek w 2014 r. Zmiana planów podyktowana była obmyślonymi przez nas dodatkowymi efektami synergii przy wprowadzaniu na rynek tej gry i Wiedźmina 3. Kolejny powód to rozważana produkcja gry w Chinach, co wydłużyłoby proces o 2-3 miesiące" - powiedział prezes.

Po premierze Wiedźmina 3, CD Projekt wprowadzi na rynek jedną z dwóch mniejszych produkcji, nad którymi pracuje, a których gameplay będzie liczył około 20 godzin. Zajmuje się nimi zespół dwudziestu osób zatrudnionych w otwartym w lipcu nowym biurze w Krakowie.

Spółka podała wyniki za pierwsze półrocze tego roku. Zysk netto grupy w tym okresie spadł do 7,7 mln zł z 13,8 mln zł przed rokiem, zysk operacyjny do blisko 7 mln zł z 13,9 mln zł, a przychody do 63,1 mln zł z 71,4 mln zł.

d36fc3c

Wyniki były nieporównywalne, ponieważ w drugim kwartale 2012 roku firma wypuściła grę Wiedźmin 2 Edycja Rozszerzona na konsole Xbox 360 oraz komputery PC.

Na rezultaty ostatniego półrocza pozytywnie wpłynęła natomiast działalność GOG.com, internetowego serwisu sprzedającego gry w postaci cyfrowej. W pierwszej połowie zwiększył on zysk netto do 6,3 mln zł z 3,1 mln zł rok wcześniej, a przychody do 33,3 mln zł z 17,4 mln zł.

"Spodziewamy się, że druga połowa roku w przypadku tej spółki nie będzie gorsza niż pierwsza. Chcemy utrzymać dynamiki. Nie widać na horyzoncie nic, co mogłoby załamać ten rynek" - ocenia Piotr Nielubowicz, wiceprezes CD Projekt ds. finansowych.

d36fc3c

Dodał, że serwis ten ma w katalogu 600 gier.

Nowości, jakie mają zostać wprowadzone w tym roku w GOG.com, to płatne dodatki do gier oraz gry epizodyczne, w odcinkach.

Przedstawiciele spółki poinformowali, że w obszarze dystrybucji i działalności wydawniczej w Polsce w trzecim kwartale kluczowe będą wyniki sprzedaży premier, w tym między innymi takich nowości jak filmy Oz Wielki i Potężny, Samoloty, Iron Man oraz gier: Disney Infinity, Arma 3, Diablo III czy Farming Simulator na konsolę. (PAP)

morb/ jtt/

d36fc3c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36fc3c