Trwa ładowanie...
dp57iq5

CEE Equity Partners oczekuje zamknięcia II funduszu na inwestycje w regionie

Warszawa, 22.09.2015 (ISBnews) - CEE Equity Partners oczekuje zamknięcia drugiego funduszu przeznaczonego na inwestycje w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. W ramach pierwszego z nich spółka wyczerpała już środki przeznaczone na inwestycje w Polsce, poinformował dyrektor inwestycyjny Rafał Andrzejewski.

Share
dp57iq5

"W Polsce to, co chcemy zainwestować, jest zagospodarowane, patrzymy się teraz na inne kraje regionu" - powiedział Andrzejewski podczas konferencji prasowej.

"Ma być kolejny fundusz, który nie został jeszcze potwierdzony" - dodał.

Według wstępnych, nieoficjalnych jeszcze informacji, nowy fundusz tworzony przez China Exim Bank może mieć wartość do 1,5 mld USD. Z założenia ma przyciągnąć większą liczbę inwestorów niż pierwszy. Będzie on zarządzany przez CEE Equity Partners i przeznaczony na inwestycje w krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

W pierwszym funduszu zarządzanym przez spółkę ulokowano 465 mln USD. Dotychczas zainwestowane zostało ok. 250 mln USD.

CEE Equity Partners zarządza funduszem z dominującym kapitałem chińskim. Głównym udziałowcem jest chiński Export-Import Bank of China (Eximbank). Część kapitału pochodzi także od państwowych instytucji finansowych regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

(ISBnews)

dp57iq5

Podziel się opinią

Share
dp57iq5
dp57iq5