Trwa ładowanie...
d42xat4

Cel 100 mln zł EBITDA ABC Data w 2014 r. jest bardzo ambitny (opis)

17.03. Warszawa (PAP) - Cel, jakim jest zwiększenie przez ABC Data EBITDA w 2014 r. do 100 mln zł, jest bardzo ambitny. Spółka w ciągu kilku tygodni poda prognozę na ten rok. W...

d42xat4
d42xat4

17.03. Warszawa (PAP) - Cel, jakim jest zwiększenie przez ABC DataABC Data (Zobacz notowania spółki ») EBITDA w 2014 r. do 100 mln zł, jest bardzo ambitny. Spółka w ciągu kilku tygodni poda prognozę na ten rok. W 2014 r. dystrybutor nie planuje bezpośredniego wejścia na nowe rynki zagraniczne. Do końca roku spółka podejmie decyzję o lokalizacji centrum logistycznego poza Polską.

"Cel 100 mln zł zysku EBITDA to jest bardzo, bardzo ambitny cel" - powiedział na konferencji prasowej prezes ABC Data Norbert Biedrzycki.

"Ten rok będzie rokiem bardziej stabilizacji, porządkowania i kończenia realizacji szeregu projektów związanych z nowymi rynkami, aby móc mocniej wzrosnąć w 2015 r." - dodał.

Poinformował też, że spółka pracuje nad przygotowaniem prognozy na 2014 r. i przedstawi ją w ciągu kilku tygodni.

d42xat4

Jesienią 2013 r. Tomasz Czechowicz *Tomasz Czechowicz (Zobacz portfel Tomasza Czechowicza»), prezes *MCI Management, głównego akcjonariusza ABC Data informował, że spółka powinna mieć w 2014 r. trzycyfrową EBITDA.

W 2013 r. EBITDA ABC Data wzrosła do 79,6 mln zł z 58,8 mln zł rok wcześniej.

Biedrzycki poinformował, że sprzedaż ABC Data w 2014 r. będzie rosła szybciej niż rynek IT i spodziewa się stabilizacji marż na obecnych poziomach.

ABC Data działa obecnie w 9 krajach, a do ponad 35 prowadzi działalność eksportową. W 2013 r. uruchomiła spółki działające w Rumunii i w Niemczech.

d42xat4

"W tym roku raczej nie wejdziemy na nowe rynki geograficzne, ale cały czas analizujemy różne kraje. W modelu eksportowym sprzedajemy do Serbii, Chorwacji, Grecji, Danii, Szwajcarii, Norwegii i Finlandii. Przez eksport testujemy nowe rynki i to one są w pierwszej kolejności brane pod uwagę jeśli chodzi o ekspansję bezpośrednią" - powiedział Biedrzycki.

Prezes poinformował, że dystrybutor IT nie planuje żadnych istotnych nakładów na infrastrukturę w najbliższej przyszłości. W szczególności nie ma planu budowy magazynu w Polsce. Do końca roku wybierze lokalizację pod magazyn za granicą, ale nie będzie go budował.

"W tym roku podejmiemy decyzję o lokalizacji centrum logistycznego poza Polską. Będziemy je wynajmowali, nie planujemy budować go sami. Takie centrum może zacząć działać w ciągu około dwóch lat" - powiedziała wiceprezes ABC Data Ilona Weiss.

"W tym roku nie planujemy żadnych inwestycji w infrastrukturę, dlatego też mogliśmy rekomendować przeznaczenie całego zysku za miniony rok na dywidendę" - dodał Biedrzycki.

Poinformował też, że wypłata całego zysku nie oznacza, że spółka rezygnuje ze swoich planów akwizycyjnych, ale obecnie nie ma projektów, które byłyby na zaawansowanym etapie.(PAP)

gsu/ jtt/

d42xat4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d42xat4