Trwa ładowanie...
d25yb0l
07-10-2016 08:12

Cena akcji PlayWay w ofercie publicznej została ustalona na 52 zł/szt.

Warszawa, 07.10.2016 (ISBnews) - Cena akcji PlayWay w pierwotnej ofercie publicznej została ustalona na 52 zł, podała spółka. Inwestorom zaoferowanych zostanie 1,2 mln akcji, czyli maksymalna liczba przewidziana w prospekcie emisyjnym.

d25yb0l
d25yb0l

Inwestorzy indywidualni obejmą 15% całej oferty.

"Z emisji nowych akcji spółka pozyska 31,2 mln zł, co jest zgodne z naszymi założeniami. Pieniądze z emisji akcji posłużą do zwiększenia dynamiki rozwoju PlayWay. Przeznaczymy je na wzmocnienie naszych działań marketingowych, inwestycje w nowe zespoły deweloperskie, a także odkup udziałów w spółkach zależnych. Nasz model biznesowy, zakładający pracę nad wieloma grami jednocześnie, przy zaangażowaniu wielu zespołów deweloperskich, zyskał uznanie inwestorów giełdowych" - powiedział prezes Krzysztof Kostowski, cytowany w komunikacie.

Oferta publiczna akcji obejmuje łącznie 1,2 mln akcji, z czego 600 tys. to akcje nowej emisji, a pozostałe 600 tys. to akcje sprzedawane przez dotychczasowych akcjonariuszy.

Zgodnie z harmonogramem oferty publicznej, od 7 do 11 października przyjmowane będą zapisy na akcje w Transzy Inwestorów Instytucjonalnych. Przydział akcji zaplanowano na 12 października br., natomiast zakładany pierwszy dzień notowania akcji i PDA na GPW ma nastąpić około tydzień później.

d25yb0l

PlayWay S.A. to inkubator zespołów deweloperskich, które tworzą gry komputerowe i mobilne w oparciu o pomysły własne oraz pomysły opracowane w centrali spółki. W ostatnich 4 latach, PlayWay S.A. ponad 6-krotnie zwiększył liczbę zespołów, z którymi współpracuje przy tworzeniu gier budując jedną z największych w Polsce grup deweloperskich. Grupa współpracuje z ponad 40 zespołami twórców gier, od małych zespołów 2-3 osobowych, po większe, liczące 10-25 osób. Większość to zespoły wewnętrzne lub spółki zależne PlayWay S.A.

(ISBnews)

d25yb0l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25yb0l