Trwa ładowanie...

Cenowa wojna o niebo

Wojna o niebo staje się coraz bardziej zażarta - pisze dziennik "Polska". Linie lotnicze, aby odebrać klientów konkurencji, rezygnują z nierentownych połączeń, za to na trasach cieszących się większą popularnością maksymalnie obniżają ceny biletów.

Cenowa wojna o nieboŹródło: PAP
d1tvkea
d1tvkea

"Polska" dodaje, że irlandzki Ryanair zaproponował właśnie darmowe bilety na trasach Kraków - Shannon i Wrocław - Bruksela. Klienci muszą tylko uiścić opłaty lotniskowe.

Obniżkami cen próbują również walczyć tradycyjni przewoźnicy. British Airways oferuje przeloty z Krakowa do Londynu za jedyne 250 zł w jedną stronę. Z kolei LOT sprzedaje bilety z 20-procentową zniżką na połączenia w czasie wakacji. Trzeba się jednak spieszyć, bo promocja kończy się już 14 lutego.

"Polska" zauważa, że aby pozwolić sobie na obniżkę cen - linie lotnicze muszą szukać oszczędności, rezygnując na przykład z gazet na pokładach samolotów czy tnąc nierentowne połączenia.

W tym tygodniu z 14 tras do Wielkiej Brytanii i Irlandii wycofał się irlandzki Ryanair. Przedstawiciele linii tłumaczą cięcia podatkiem turystycznym w wysokości 10 euro za każdy rejs wprowadzonym niedawno przez rząd irlandzki. Nieoficjalnie wiadomo jednak, że kierunki z Polski na Wyspy, czyli tak zwane emigracyjne, nie są już tak dochodowe jak jeszcze rok czy dwa lata temu.

Więcej na ten temat - w dzienniku "Polska".

d1tvkea
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1tvkea