Trwa ładowanie...
dvcc3cc
dvcc3cc

Cersanit planuje pozyskać z emisji akcji serii H około 194,2 mln zł

21.11. Warszawa (PAP) - Cersanit szacuje, że wpływy pieniężne z emisji akcji serii H wyniosą około 194,2 mln zł netto. Środkami z emisji spółka zasili kapitał obrotowy w celu...
Share
dvcc3cc

21.11. Warszawa (PAP) - Cersanit szacuje, że wpływy pieniężne z emisji akcji serii H wyniosą około 194,2 mln zł netto. Środkami z emisji spółka zasili kapitał obrotowy w celu finansowania wydatków związanych z planowanym rozwojem grupy, w tym poszerzeniem skali działalności na rynkach zagranicznych - poinformował Cersanit w prospekcie emisyjnym.

"W ciągu kolejnych 12 miesięcy Grupa zamierza poszerzyć skalę działalności przede wszystkim na rynkach zagranicznych. Poszerzenie działalności będzie polegało na zwiększeniu sprzedaży dzięki rozwojowi sieci dystrybucji na rynkach zagranicznych oraz nawiązaniu współpracy z producentem wyrobów ceramiki sanitarnej w Rosji" - napisano w prospekcie.

"Emitent zasili pozyskanymi środkami kapitał obrotowy w celu finansowania wydatków związanych z planowanym rozwojem Grupy, w tym regulowaniem zobowiązań wynikających z podejmowanych w przyszłości przez Grupę działań w tym zakresie" - dodano.

dvcc3cc

Spółka podała, że dzięki podwyższeniu kapitału zakładowego zoptymalizuje strukturę kapitałów, co stworzy możliwość uzyskania finansowania bankowego na korzystniejszych warunkach (m. in. możliwość zwiększenia limitów kredytowych, potencjalnie niższe marże, czy możliwość ustanowienia zabezpieczeń o niższej wartości).

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła w poniedziałek prospekt emisyjny Cersanitu w związku z ofertą publiczną akcji serii H.

Spółka oferować będzie 54.096.010 akcji serii H o wartości nominalnej 0,10 zł każda z uwzględnieniem prawa poboru.

Oferującym będzie Dom Maklerski PKO BP SA.

dvcc3cc

Poniżej planowany harmonogram oferty.

- Nie później niż w dniu 22 listopada - Ustalenie i publikacja informacji o Cenie Emisyjnej;

- 28 listopada - Dzień Prawa Poboru;

- 29 listopada - Rozpoczęcie przyjmowania zapisów w wykonaniu Prawa Poboru oraz Zapisów Dodatkowych;

dvcc3cc

- 29 listopada-6 grudnia - Notowanie Jednostkowych Praw Poboru na GPW;

- 9 grudnia 2011 r. - Zakończenie przyjmowania zapisów w wykonaniu Prawa Poboru oraz Zapisów Dodatkowych;

- 20 grudnia - Przydział Akcji Oferowanych w wykonaniu Prawa Poboru oraz Zapisów Dodatkowych

- 21-22 grudnia - Przyjmowanie zapisów w odniesieniu do Akcji Oferowanych, na które nie złożono zapisów w wykonaniu Prawa Poboru lub w Zapisach Dodatkowych;

- do 23 grudnia 2011 r. - Przydział Akcji Oferowanych, na które nie złożono zapisów w wykonaniu Prawa Poboru lub w Zapisach Dodatkowych.

(PAP)

seb/ asa/

dvcc3cc

Podziel się opinią

Share
dvcc3cc
dvcc3cc