Trwa ładowanie...
d11coez

Chemoservis-Dwory chce wyemitować do 110 mln nowych akcji

02.08. Warszawa (PAP) - Projekty uchwał na NWZA Chemoservisu-Dwory zakładają emisję do 110 mln warrantów subskrypcyjnych i do 110 mln akcji serii D z wyłączeniem prawa poboru dla...

Share
d11coez

02.08. Warszawa (PAP) - Projekty uchwał na NWZA Chemoservisu-Dwory zakładają emisję do 110 mln warrantów subskrypcyjnych i do 110 mln akcji serii D z wyłączeniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy. O cenie emisyjnej będzie decydował zarząd - podała spółka w komunikacie.

"W opinii zarządu, pozbawienie dotychczasowych akcjonariuszy prawa poboru jest uzasadnione ekonomicznym interesem Chemoservis-Dwory i ma na celu umożliwienie realizacji programu emisji warrantów subskrypcyjnych zamiennych na akcje, co znacznie poprawi kondycję finansową spółki" - napisano w opinii zarządu.

"Strategia zarządu zakłada akwizycję spółki działającej w pokrewnej emitentowi branży utrzymania ruchu, remontów i inwestycji w przemyśle chemicznym. Emisja warrantów subskrypcyjnych z prawem objęcia akcji serii D kierowana do nowych inwestorów, jest najkorzystniejszym i najszybszym instrumentem prowadzącym do powodzenia akwizycji" - dodano.

Warranty będą emitowane nieodpłatnie. Jeden warrant uprawniać będzie do objęcia jednej akcji serii D. Ustalenie ceny emisyjnej pozostawione zostało w gestii zarządu. Prawa do objęcia akcji będą mogły być zrealizowane do końca czerwca 2013 roku.

Warranty zostaną zaoferowane w drodze prywatnej oferty do maksymalnie 99 inwestorów.

Akcjonariusze Chemoserwisu będą decydować o emisji na NWZA zwołanym na 30 sierpnia.

Ocenie kapitał zakładowy Chemoservisu dzieli się na 90.560.000 akcji. (PAP)

jru/ jtt/

d11coez
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11coez
d11coez