Trwa ładowanie...
d1n2om1
27-06-2016 09:31

China Everbright International kupuje Novago za 123 mln euro

Warszawa, 27.06.2016 (ISBnews) - China Everbright International Limited przejęła za 123 mln euro wiodącą w Polsce firmę zarządzania odpadami Novago, podała Everbright.

Share
d1n2om1

"Cena transakcja uwzględnia 118 mln euro zapłaty za udziały i 5 mln euro za bank ziemi. [?] Transakcja wymaga zgody UOKiK" - czytamy w komunikacie.

Firma podkreśliła, że przejęcie Novago jest "przełomową" i największą chińską akwizycją w przemysł związany ze środowiskiem w Środkowej i Wschodniej Europie. Jest ono zgodne z inicjatywą "Jeden pas, jedna droga", w ramach której Chiny uzgodniły z Polską zacieśnienie współpracy w ochronie środowiska i odnawialnych źródłach energii podczas niedawnej wizyty prezydenta Xi Jinping w Polsce.

"Ta akwizycja posłuży jako ważna platforma międzynarodowej strategii rozwoju Everbright International i przyszłej ekspansji w Środkowo-Wschodniej Europie. Biznes może być rozwijany przez integrację z technologiami energetycznymi. Sukces Novago może być również ścieżką rozwoju w Chinach" - powiedział CEO Everbright International Chen Xiaoping, cytowany w komunikacie.

"Założone w 1992 roku Novago jest największą, niezależną firmą zarządzania odpadami w Polsce. [?] Rozwinęło portfolio, w którego skład wchodzi zarządzanie odpadami municypalnymi, recycling odpadów, produkcja biogazu, czy wysokokalorycznego paliwa alternatywnego RDF (dostawca do fabryk cementu) i kogeneracja biogazu" - czytamy dalej.

Spółka posiada sześć lokalizacji produkcyjnych i przerobiła w ub.r. 890 tys. ton odpadów. W 2015 roku przychody wyniosły 135 mln zł (30 mln euro), podano również.

(ISBnews)

d1n2om1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1n2om1
d1n2om1