Trwa ładowanie...
dr6e1fg

Chińska gospodarka ma problemy, ale prezesa Lego to nie rusza: "Inwestujemy!"

W Chinach gospodarka zaczyna wykazywać coraz mocniejsze oznaki osłabienia, ale wcale nie zraża to prezesa firmy Lego, który zamierza kontynuować inwestycje w tym kraju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Chińska gospodarka ma problemy, ale prezesa Lego to nie rusza: "Inwestujemy!"
(Fot: Jacek Bereźnicki)
dr6e1fg

Szef Lego A/S John Goodwin spodziewa się silnego dwucyfrowego wzrostu zysków na chińskim rynku. Goodwin zapowiada kontynuację inwestycji w Chinach i wszechstronne badanie wymagań tamtejszych konsumentów.

Duński producent zabawek zanotował w I połowie 2015 r. wzrost sprzedaży o 23 proc., szczególnie dzięki lepszym wynikom na rynkach Azji.

Przychody Lego wzrosły w tym czasie o 18 proc. i wyniosły 14,1 miliarda duńskich koron (2,13 miliarda dolarów). Zysk netto duńskiego producenta zabawek zwyżkował zaś o 31 proc. do 3,55 miliarda koron.

dr6e1fg

Firma zanotowała dwucyfrowe wzrosty zysków we wszystkich regionach, gdzie jest obecna, ale szczególnie wyróżniła się tu Azja, gdzie zanotowano największe wzrosty przychodów.

Lego pracuje nad nowymi zabawkami, a nowe produkty generują niemal 60 proc. rocznej sprzedaży firmy.

Firma Lego kontrolowała w 2014 r. 66 proc. światowego rynku zabawek konstrukcyjnych i 4,2 proc. globalnego rynku zabawek i gier - wynika z ustaleń firmy badawczej Euromonitor.

Zobacz także: * *Chińska gospodarka ostro hamuje, a Chińczycy kupują akcje na potęgę


dr6e1fg

Podziel się opinią

Share
dr6e1fg
dr6e1fg