Trwa ładowanie...
d1t5r78
składki

Chlebowski: nie ma decyzji ws. podniesienia składek

Nie ma decyzji w sprawie podniesienia składek: rentowej i zdrowotnej - powiedział w niedzielę w radiu Zet szef klubu PO Zbigniew Chlebowski. Dodał, że "jeśli sytuacja budżetu będzie trudna, rozważamy też takie rozwiązanie".
Share
Chlebowski: nie ma decyzji ws. podniesienia składek
Źródło: WP.PL
d1t5r78

"Gazeta Wyborcza" napisała w sobotę, że Platforma Obywatelska poważnie rozważa podwyżkę składek, które odprowadzane są od pensji pracowników.

_ Takiej decyzji nie ma _ - powiedział Chlebowski w niedzielę w programie "Siódmy dzień tygodnia" w Radiu Zet.

Jednocześnie przypomniał, że jest kryzys. _ Jeśli sytuacja budżetu będzie trudna, rozważamy też takie rozwiązanie _ - zaznaczył. Przypomniał, że na przełomie kwietnia i maja będzie przeprowadzony przeglądu realizacji tegorocznego budżetu.

d1t5r78

Według "GW", chodzi przede wszystkim o podniesienie składki rentowej (ubezpieczenia na wypadek niezdolności do pracy); dziś wynosi ona 7 proc., bo rząd PiS obniżył ją z 13 proc.

Jak wyliczył dziennik, powrót do starej stawki dałby budżetowi 20 mld zł. Czytamy też, że podwyżka może także dotyczyć składki zdrowotnej (wynosi ona 9 proc.), rozważane miałoby być również podniesienie składek Fundusz Pracy oraz Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.

"GW" przypomina, że gdy obecny budżet państwa był planowany zakładano 3,7-proc. wzrost PKB, teraz prognozuje się 1,7-proc.

d1t5r78

Podziel się opinią

Share
d1t5r78
d1t5r78