Trwa ładowanie...
d2htgyf

Chrysler złożył wniosek o bankructwo

Amerykański koncern samochodowy Chrysler złożył wniosek o bankructwo. Prezydent Barack Obama zapewnił, że procedura ta nie oznacza likwidacji firmy, ale jej restrukturyzację.
Share
d2htgyf

Dyrekcja Chryslera złożyła wniosek o zastosowanie rozdziału 11 prawa o upadłości. Oznacza to, że przekształcenie koncernu odbędzie się pod nadzorem sądu. W tym czasie firma będzie prowadzić normalną działalność.

Prezydent USA Barack Obama oświadczył, że bankructwo Chryslera jest sposobem na jego przetrwanie.
_ Mam głębokie przekonanie, że Chrysler wyjdzie z tego procesu silniejszy i bardziej konkurencyjny _ - powiedział.

Biały Dom liczył na to, że uda się przeprowadzić "zwykłą" restrukturyzację Chryslera. Jej wynikiem miało być przejęcie 30 procent akcji koncernu przez włoski koncern Fiat. Na przeszkodzie stanęła jednak grupa wierzycieli, którzy nie zgodzili się na redukcję długu Chryslera o ponad 2/3. Bankructwo pozwoli na ominięcie ich sprzeciwu.
_ Nie mogliśmy pozwolić na to by mała grupa spekulantów zagroziła przyszłości Chryslera odmawiając poświęceń na jakie zgodzili się inni _ - powiedział Barack Obama. Wyraził przekonanie, że proces bankructwa doprowadzi szybkiego zawarcia umowy z Fiatem i znacznej redukcji zadłużenia Chryslera.

d2htgyf

Podziel się opinią

Share
d2htgyf
d2htgyf