Trwa ładowanie...
d3g4bic

CI Games rozważa powrót do bezpośredniej sprzedaży swoich gier w USA

Warszawa, 24.03.2015 (ISBnews) - CI Games rozważa powrót do bezpośredniej sprzedaży swoich gier w sieciach handlowych w USA, co ma mieć pozytywny wpływ na generowane marże, poinformował prezes Marek Tymiński.

Share
d3g4bic

?Możliwe, że powrócimy do bezpośredniej sprzedaży naszych produktów w sieciach handlowych w USA" - powiedział Tymiński podczas spotkania z dziennikarzami.

W rozmowie z ISBnews dodał, że CI Games ocenia, że będzie to bardziej efektywny model biznesowy pod względem generowanych marż z tego tytułu, wobec współpracy z dystrybutorem.

Dyrektor finansowy spółki Adam Pieniacki wskazał ponadto, że sprzedaż cyfrowa spółki wzrosła w ubiegłym roku o 226% r/r i liczy, że segment ten będzie nadal rozwijał się szybko, co będzie miało pozytywny wpływ na generowane marże.

d3g4bic

Ponadto według słów prezesa CI Games jest szansa na wypracowanie zysku w tym roku, a jego poziom zależy od sprzedaży dotychczasowych tytułów oraz premiery mobilnego Lords of the Fallen.

Jak zaznaczył prezes CI Games, Lords of the Fallen zarabia dla firmy, Snaiper Ghost Warrior 2 wciąż się sprzedaje, a dotychczas "przyniósł na czysto" 38,5 mln zł. Enemy Front przyniósł stratę w 2014, ale są jak podkreślił zarząd nadal są na niego zamówienia.

?Liczymy, że kolejne tytuły będą bardzo marżowe" - zadeklarował Pieniacki.

Firma ma ponadto 27 mln zł należności, które według jej oczekiwań powinny pojawić się na kontach do końca II kwartału.

d3g4bic

Na 2016 rok CI Games zapowiedział tytuł Snaiper Ghost Warrior 3, który, jak wskazał Tymiński, już jest ?dość mocno zaawansowany i ma spełnić oczekiwania graczy". Z kolei w 2017 r. na rynek ma trafić Lords of the Fallen 2, który jeszcze jest na etapie koncepcyjnym.

W raporcie rocznym grupy kapitałowej CI Games podało, że posiada zdolność finansowania projektów inwestycyjnych. W roku obrotowym 2015 grupa zamierza utrzymać dotychczasowy poziom inwestycji. Do sfinansowania projektów inwestycyjnych będą wykorzystywane środki własne, jak również środki pozyskiwane z sektora bankowego lub finansowego.

CI Games, dawniej City Interactive, to producent i dystrybutor gier komputerowych.

(ISBnews)

d3g4bic

Podziel się opinią

Share
d3g4bic
d3g4bic