Trwa ładowanie...

Ciastka dla dzieci groźne dla zdrowia. W produkcie znaleziono rakotwórcze substancje

Ciastka Belkorn Biskids 6+ nie powinny być spożywane przez konsumentów, szczególnie przez dzieci, z uwagi na stwierdzony wysoki poziom akryloamidu – ostrzega Główny Inspektorat Sanitarny. To substancja rakotwórcza.
Share
Ciastka dla dzieci groźne dla zdrowia. W produkcie znaleziono rakotwórcze substancje
Źródło: Główny Inspektorat Sanitarny, Fot: Główny Inspektorat Sanitarny
d1wernx

"W przypadku posiadania kwestionowanego produktu zaleca się zaprzestanie jego spożywania i dokonanie zwrotu do miejsca zakupu lub zniszczenie" – instruuje GIS.

Chodzi o ciastka "Belkorn" Biskids 6+ nature with apple flavour, no added sugar, 150 g”.

Dokładne oznaczenie wadliwej partii produkcyjnej: partia numer 164802, data minimalnej trwałości 29/11/2017 oraz partia numer 171905, data minimalnej trwałości 12/05/2018.

d1wernx

Producentem jest belgijska firma CRV Corthouts NV, która wystosowała już ostrzeżenie publiczne skierowane do konsumentów, zamieszczone na stronie internetowej władz Belgi.

Odbiorca produktu w Polsce został powiadomiony przez producenta o konieczności wycofania ww. produktu z obrotu handlowego.

Zobacz również: trucizna na talerzu

Jak informuje GIS, polska firma zabezpieczyła do czasu utylizacji produkt w magazynie, a w sprawie sprzedanego już produktu powiadomiła wszystkich kontrahentów o konieczności wycofania kwestionowanych partii z obrotu handlowego.

Konsumenci którzy zdążyli już kupić dany towar z wadliwej partii, absolutnie nie powinni go jeść. Wysoki poziom akryloamidu, który stwierdzono w ciastach oznacza, że mogą one być rakotwórcze.

d1wernx

Podziel się opinią

Share
d1wernx
d1wernx