Trwa ładowanie...
d2um0pr
d2um0pr

CIR: otwarcie zakładu dla pedofilów w Choroszczy (komunikat)

...
Share
d2um0pr

21.07. Warszawa - CIR informuje:

W piątek, 22 lipca 2011 r. premier Donald Tusk będzie uczestniczył w otwarciu zakładu dla pedofilów w szpitalu psychiatrycznym w Choroszczy w woj. podlaskim. Jest to jeden z trzech takich zakładów - pozostałe znajdują się w Kłodzku w woj. dolnośląskim i w Starogardzie Gdańskim w woj. pomorskim.

W oddziale o wzmocnionym zabezpieczeniu w Choroszczy znajdzie miejsce 10. pacjentów. Łącznie wszystkie ośrodki w Polsce będą mogły przyjąć 50. pacjentów.

d2um0pr

Otwieranie takich ośrodków umożliwiła nowelizacja przepisów kodeksu karnego wykonawczego, która została uchwalona w 2009 r. i weszła w życie 8 czerwca 2010 r. Na mocy nowych przepisów sąd może umieścić pedofila w zakładzie zamkniętym lub skierować go na terapię w poradni ambulatoryjnej. Jeśli skazany odmówi leczenia w ambulatorium lub przerwie leczenie, trafi do ośrodka zamkniętego. Taki środek zabezpieczający stosowany będzie wobec skazanych po odbyciu przez nich kary pozbawienia wolności.

W tym roku, oprócz zakładów, ruszą też przychodnie ambulatoryjne: w Gorzowie Wlkp., Krakowie, Warcie, Warszawie i Choroszczy.

Utworzenie oddziałów i poradni zostało dofinansowane kwotą 2,5 mln zł ze środków Ministerstwa Zdrowia - z programu "Psychiatryczna opieka zdrowotna w latach 2009-2013".

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ ron/ akuc/

d2um0pr

Podziel się opinią

Share
d2um0pr
d2um0pr