Trwa ładowanie...
dxlocwg

CIR ws. udziału premiera w szczycie Rady Europejskiej (komunikat)

...

dxlocwg
dxlocwg

16.09. Warszawa - CIR informuje:

Dziś, 16 września, w Brukseli odbył się szczyt Rady Europejskiej, w którym udział wziął premier Donald Tusk. Spotkanie poświęcone było rozwojowi współpracy ze strategicznymi partnerami Unii Europejskiej oraz podsumowaniu działalności grupy ds. zarządzania gospodarczego.

W debacie dotyczącej rozwoju relacji ze strategicznymi partnerami Wspólnoty uczestnicy spotkania podkreślili, że Unia powinna wypracować wspólne stanowisko w sprawie dialogu o globalnych wyzwaniach i budować silne polityczne i gospodarcze relacje z najsilniejszymi państwami poszczególnych regionów świata.

Podczas obrad dotyczących wewnętrznych spraw gospodarczych Unii i grupy ds. zarządzania gospodarczego (task force), uwagę zwrócono na polepszającą się sytuację ekonomiczną państw członkowskich oraz całej Wspólnoty, a także na potrzebę dalszych działań budujących skuteczne mechanizmy zarządzania gospodarczego. Premier Donald Tusk podkreślił gotowość Polski do wprowadzenia jednolitych rozwiązań zwiększających dyscyplinę finansową w Unii. - Polska jest rzecznikiem możliwie szybkiego wprowadzenia mechanizmu, który będzie dyscyplinował finansowo całą Unię Europejską. Jesteśmy jednym z tych krajów, które twardo stawiają potrzebę zbudowania tego mechanizmu dla całej Unii, a nie tylko dla strefy euro - powiedział premier.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ akuc/

dxlocwg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxlocwg