Trwa ładowanie...
d7ou9vu

CLI wzrósł w czerwcu o 0,3 pkt do 102,6 pkt - OECD

06.08. Warszawa (PAP) - W czerwcu wskaźnik Composite Leading Indicator (CLI) dla Polski wzrósł w porównaniu do poprzedniego miesiąca o 0,3 pkt do poziomu 102,6 pkt - podała w...

d7ou9vu
d7ou9vu

06.08. Warszawa (PAP) - W czerwcu wskaźnik Composite Leading Indicator (CLI) dla Polski wzrósł w porównaniu do poprzedniego miesiąca o 0,3 pkt do poziomu 102,6 pkt - podała w piątek Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD).

W porównaniu z danymi sprzed roku CLI wzrósł o 6,6 pkt.

Wskaźnik CLI dla maja został zrewidowany w dół, z poziomu do 102,3 pkt.

Jak informuje OECD na stronie internetowej, rosnący CLI o wartości powyżej 100 oznacza ekspansję gospodarki, spadające CLI powyżej poziomu 100 oznacza spadek koniunktury, CLI w trendzie spadkowym i poniżej 100 oznacza spowolnienie, zaś rosnące CLI będące poniżej poziomu 100 oznacza ożywienie (odbudowę) gospodarcze. CLI wyprzedza cykle biznesowe, zamiarem OECD jest, by przesunięcie wynosiło 6-9 miesięcy.

d7ou9vu

Composite Leading Indicator jest wskaźnikiem przygotowywanym przez OECD. Ma on służyć do wczesnego wskazywania punktów zwrotnych w cyklu biznesowym w danym kraju, jednak, jak zastrzega OECD, nie do prognoz kwantytatywnych. OECD wybiera kluczowe składniki wskaźnika osobno dla każdego z państw. W przypadku Polski brane pod uwagę są: realny efektywny kurs walutowy, stopa WIBOR 3M, a także podawane przez GUS koniunktura w przemyśle przetwórczym, liczba ofert pracy oraz dynamika produkcji węgla. (PAP)

map/ asa/

d7ou9vu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7ou9vu