Trwa ładowanie...
dqcrso3
03-11-2015 13:27

CoGyn Pharmaceuticals wejdzie na NewConnect poprzez odwrotne przejęcie

Warszawa, 03.11.2015 (ISBnews) - CoGyn Pharmaceuticals Inc. zrealizuje odwrotne przejęcie spółki SPAC I, w efekcie czego CoGyn notowana będzie na na rynku NewConnect, podała spółka. Zamknięcie transakcji odwrotnego przejęcia planowane jest w przeciągu kilku tygodni.

Share
dqcrso3

W związku z planowaną transakcją walne zgromadzenie akcjonariuszy SPAC I 2 listopada br. zatwierdziło zmianę nazwy spółki z SPAC I S.A. na CoGyn Pharmaceuticals S.A i wybrało nowych członków rady nadzorczej, m.in. osoby blisko związane ze spółką CoGyn. Nowa rada nadzorcza planuje powołanie Roberta Cohena na stanowisko prezesa CoGyn Pharmaceuticals S.A.

Walne zgromadzenie podjęło także uchwałę w sprawie nowej emisji akcji, skierowanej do obecnych udziałowców CoGyn, którzy dostarczą w zamian 100% udziałów w spółce CoGyn. W efekcie CoGyn Pharmaceuticals S.A. stanie się podmiotem kontrolującym grupy kapitałowej.

CoGyn Pharmaceuticals planuje w ciągu 3 miesięcy pozyskać kapitał w wysokości 10 mln zł (ok. 3 mln USD) od inwestorów instytucjonalnych z Polski, aby sfinansować program rozwoju klinicznego, komercjalizacji i licencjonowania produktów CoGyn, podano w komunikacie.

Firma zarejestruje też spółki holdingowe na Malcie i Hong Kongu. Malta będzie globalnym centrum produkcyjnym, logistycznym, działań z zakresu badań i rozwoju oraz dystrybucji produktów spółki do krajów rozwijających się w Europie i Ameryce Łacińskiej. CoGyn planuje wejście ze swoimi produktami na rynek chiński poprzez chińską spółkę całkowicie zależną od joint venture w Hong Kongu. Spółka joint venture w Hong Kongu została założona przez CoGyn Hong Kong i KangQi Pharmaceutical Co., chińską firmę farmaceutyczną z 62 letnią historią. CoGyn Hong Kong posiada 51% udziałów w spółce joint venture.

dqcrso3

"Dostrzegamy ogromny globalny potencjał rozwoju rynku technologii CoGyn, w szczególności na rynkach wschodzących, w kategorii wartego ponad 5 mld USD rynku środków antykoncepcyjnych oraz produktów zwalczających zakażenia grzybicze, bakteryjne i wirusowe u kobiet. Szacujemy, że produkty spółki będą początkowo adresowane do 352 mln kobiet na tych rynkach. W 2012 roku wartość światowego rynku systemów kontrolowanego dozowania leków wyniosła 137 mln USD. Wierzymy, że produkty CoGyn pomogą zwiększyć skuteczność terapii antykoncepcyjnych, umożliwią poprawę leczenia bogato unaczynionych nowotworów i infekcji u kobiet, a także będą stanowić przełom w walce z chorobami przenoszonymi drogą płciową" - skomentował dyrektor inwestycyjny Quark Ventures David Waldman, cytowany w komunikacie.

"Cieszymy się, że nasze akcje zostaną wprowadzone na rynek NewConnect Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. W najbliższej przyszłości planujemy aplikowanie o dofinansowanie z Unii Europejskiej na badania i rozwój oraz przeprowadzenie badań klinicznych. Wierzymy, że dostęp do kapitału oraz sprzyjające warunki rynkowe i ekonomiczne w Polsce, Malcie i innych rynkach wschodzących pozwolą nam znacznie przyśpieszyć przeprowadzenie poszczególnych etapów badań klinicznych. W tym celu zamierzamy skorzystać z dużej bazy wykwalifikowanego personelu i nowoczesnej infrastruktury parku biotechnologicznego na Malcie. Umiejscowienie naszej bazy operacyjnej na Malcie związane jest z pozyskaniem grantu rządowego w wysokości 3 milionów dolarów i kredytu o niskim oprocentowaniu, ulgami podatkowymi i korzystnym ustawodawstwem, skutkującym szybszym procesem zatwierdzenia produktów do sprzedaży na terenie Unii Europejskiej przez Maltańską Agencję Leków (ang. Malta Medicines Authority - MMA). W niedługim czasie po uzyskaniu
zgody przez MMA, planujemy złożenie aplikacji do Chińskiej Agencji ds. Żywności i Leków (CFDA), dotyczącej dopuszczenia produktów do obrotu na terenie Chin" - powiedział Robert Cohen, prezes CoGyn Pharmaceuticals Inc. i przyszły prezes CoGyn Pharmaceuticals S.A.

Systemy opracowane przez CoGyn umożliwiają kontrolowane i przedłużone uwalnianie składników aktywnych leków generycznych oraz celowanie leków w określony organ. Leki podawane są na nośnikach w postaci stałych i półstałych matryc do zastosowania ogólnego lub miejscowo, co pozwala na stopniowe uwalnianie leków na skutek dyfuzji z zaprogramowaną szybkością przez określony czas, a następnie całkowite rozpuszczenie się leków. CoGyn pracuje nad stworzeniem nowoczesnych postaci leków tj. tabletek, kapsułek, żeli, płynnych leków, które pozwolą znacznie poprawić wyniki leczenia w porównaniu do standardowych terapii, bazujących na pojedynczych dawkach leków. Zalety technologii CoGyn obejmują m.in. zmniejszenie wielkości podawanej dawki leku, a także ograniczenie kosztów i skutków ubocznych leczenia.

Spółka oczekuje, że nowe systemy, które znajdują się obecnie w fazie badań będą stanowić dodatkowe znaczące źródło przychodów i zysków. Testy in-vitro wykazały, że związek SBV636 opracowany przez CoGyn może być używany jako dopochwowy środek antykoncepcyjny i jako metoda zapobiegania zachorowaniu na wiele chorób przenoszonych drogą płciową, m.in. na rzeżączkę, syfilis, opryszczkę i brodawki narządów płciowych, infekcję grzybiczną i wirus HIV. CoGyn planuje przeprowadzenie badań klinicznych w celu potwierdzenia skuteczności i bezpieczeństwa SBV636. Technologia EmboCap oparta będzie na mikrosferach, posiadających właściwości blokujące i zamykające nieprawidłowe naczynia krwionośne nowotworu. EmboCap umożliwi znaczną poprawę leczenia bogato unaczynionych nowotworów mózgu, wątroby i trzustki poprzez celowanie leku do określonego organu, izolowanie i śmierć komórek nowotworowych oraz wydłużenie czasu działania leków.
CoGyn Pharmaceuticals, Inc. jest specjalistyczną firmą farmaceutyczną, która rozwija nowe systemy kontrolowanego dozowania leków generycznych z wykorzystaniem stałych i półstałych nośników leków, do zastosowania ogólnego lub miejscowo oraz celowania w określony organ. Systemy CoGyn znajdą początkowo zastosowanie w leczeniu chorób i dolegliwości kobiet, a następnie w leczeniu nowotworów i zapobieganiu chorobom przenoszonym drogą płciową. Z

dqcrso3

Quark Ventures (QV) z siedzibą w Nowym Yorku, Florydzie i we Wrocławiu jest jednym z wiodących funduszy venture capital w Europie Środkowo-Wschodniej. QV finansuje młode i dynamicznie rozwijające się spółki z sektora life science i nowych technologii, ze szczególnym uwzględnieniem pozyskiwania licencji na innowacyjne technologie pochodzące z Ameryki Północnej oraz udziela wsparcia przy komercjalizacji tych technologii w Europie i na całym świecie.

(ISBnews)

dqcrso3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqcrso3
dqcrso3