Comarch pracuje nad niewielką akwizycją na rynku europejskim

03.09. Warszawa (PAP) - Comarch prowadzi obecnie prace nad niewielką akwizycją na rynku europejskim. W związku z realizowanymi projektami spółka w kolejnych kwartałach spodziewa...

03.09.2013 | aktual.: 03.09.2013 13:23

03.09. Warszawa (PAP) - Comarch prowadzi obecnie prace nad niewielką akwizycją na rynku europejskim. W związku z realizowanymi projektami spółka w kolejnych kwartałach spodziewa się istotnego wzrostu wydatków inwestycyjnych - poinformował w trakcie telekonferencji wiceprezes Comarchu Konrad Tarański.

"Prowadzone są rozmowy ws. jednej niedużej akwizycji na rynku europejskim. Jeśli dojdzie do skutku to skala inwestycji będzie niewielka i związana będzie z potencjalnym projektem informatycznym. Więcej informacji na ten temat podamy wkrótce" - powiedział Tarański.

Comarch w IV kw. planuje rozpocząć budowę data center w Krakowie, której koszt szacowany jest na około 60 mln zł. Spółka prowadzi także prace przygotowawcze w sprawie nowych inwestycji w Krakowie i Łodzi. Utrzymuje także wysokie nakłady na działalność R&D, zwłaszcza w obszarze e-healt.

"W kolejnych okresach należy spodziewać się istotnego wzrostu wydatków inwestycyjnych w związku z projektami, które realizujemy, w tym m.in. w związku z budową w Krakowie" - powiedział wiceprezes.

W strukturze sprzedaży Comarchu za pierwsze półrocze 2013 r. dominowały usługi, których udział wzrósł do 79,7 proc. z 77,9 proc. w pierwszej połowie 2012 r.

"W kolejnych okresach ta tendencja będzie utrzymana, bo sprzedajemy głównie usługi Comarchu, a nie licencje, więc oczekuję dalszego wzrostu przychodów ze sprzedaży usług" - powiedział wiceprezes.

"Spodziewam się też, że w kolejnych okresach dynamika sprzedaży zagranicznej będzie wyższa niż krajowej" - dodał.

W pierwszej połowie 2013 r. sprzedaż zagraniczna stanowiła 47,6 proc. przychodów grupy.

Na koniec czerwca grupa Comarch (bez pracowników MKS Cracovia SSA) zatrudniała 3.921 osób, czyli o 162 osoby więcej niż na koniec 2012 r.

"Obecny poziom zatrudnienia jest wystarczający do realizacji zawartych i planowanych przez grupę kontraktów. Stale utrzymuje się jednak presja na wzrost wynagrodzeń w sektorze IT" - dodał.(PAP)

gsu/ ana/

Źródło artykułu:PAP
giełdainformatykaspółka
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)