Trwa ładowanie...

Commerzbank proponuje zakłady o własny upadek

Niemiecki Commerzbank zaprasza inwestorów do spekulacji, których przedmiotem jest jego upadek - pisze w piątek dziennik "Handelsblatt" i wyjaśnia, że chodzi o opcje, na których nabywcy zarobią, jeśli cena akcji banku spadnie poniżej 1 euro.

Commerzbank proponuje zakłady o własny upadekŹródło: Jupiterimages
d298rh0
d298rh0

Im gwałtowniejsze będzie załamanie kursu, tym więcej zarobią ci, którzy to przewidzieli. "Handelsblatt" pisze, że "taki zakład jest ryzykowny, ale nie beznadziejny" i wskazuje, że we wtorek za jedną akcję Commerzbanku płacono zaledwie 1,15 euro (później kurs nieco wzrósł). Od początku roku akcje Commerzbanku spadły o ponad 70 proc.

"Handelsblatt" zauważa też, że ten częściowo upaństwowiony bank może się spodziewać dalszych kłopotów, ponieważ nie jest na razie jasne, ile miliardów euro będzie jeszcze potrzebował, by ochronić się przed kryzysem zadłużenia i skąd mają pochodzić te środki.

Dziennik wyjaśnia, że choć akcjonariuszom Commerzbanku może się wydawać, iż opisane opcje zakrawają na kpinę, tego rodzaju instrumenty finansowe są powszechnie stosowane, choć większość emitentów powstrzymuje się od obejmowania nimi własnych akcji.

d298rh0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d298rh0