Trwa ładowanie...
12-12-2016 11:09

Coraz chętniej kupujemy świąteczne upominiki w sklepach internetowych

34 procent respondentów w ogóle nie kupi prezentu w sklepie stacjonarnym. Co dziesiąty badany transakcji dokona za pośrednictwem smartfona lub tabletu.

Share
Coraz chętniej kupujemy świąteczne upominiki w sklepach internetowychŹródło: Fotolia, fot: ldprod
d3i6jv2

Coraz chętniej kupujemy świąteczne upominiki w sklepach internetowych - wynika z najnowszego raportu firmy doradczej Deloitte. Osoby, które wzięły udział w badaniu deklarowały, że 37 procent budżetu przeznaczonego na prezenty pozostawią w tego typu sklepach. To drugi wynik spośród badanych krajów - wyższy odsetek, bo 48 procent uzyskały Niemcy. 34 procent respondentów w ogóle nie kupi prezentu w sklepie stacjonarnym. Co dziesiąty badany transakcji dokona za pośrednictwem smartfona lub tabletu.

Z raportu wynika poza tym, że w internetowych sklepach klienci szukają przede wszystkim sprzętu elektronicznego, gier oraz filmów, natomiast w tradycyjnych placówkach wolą kupować kosmetyki i perfumy.Polacy częściej niż ankietowani z innych krajów szukają ofert na stronach z kuponami i zniżkami. Częściej od nas robią to tylko Rosjanie i Belgowie.

W tym roku średnio na prezenty wydamy blisko 500 złotych. W badaniu wzięło udział 9 krajów europejskich - oprócz Polski, Belgia, Dania, Niemcy, Grecja, Włochy, Portugalia, Rosja i Hiszpania. Przeprowadzano je od 12 do 24 października wśród 6580 respondentów wieku od 18 do 65 lat.

d3i6jv2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3i6jv2