Trwa ładowanie...
d1bkijo
euro
20-10-2009 12:01

Coraz niższy wolumen

Entuzjastyczna reakcja inwestorów na wyniki Apple widoczna po notowaniach tej spółki w handlu posesyjnym nie wpłynęła istotnie na szeroki rynek. Indeksy utrzymują się na zdobytym niedawno terenie, ale nie widać większej presji popytu. Potwierdza to wolumen handlu, który był wczoraj na bardzo niskim poziomie.

d1bkijo
d1bkijo

Entuzjastyczna reakcja inwestorów na wyniki Apple widoczna po notowaniach tej spółki w handlu posesyjnym nie wpłynęła istotnie na szeroki rynek. Indeksy utrzymują się na zdobytym niedawno terenie, ale nie widać większej presji popytu. Potwierdza to wolumen handlu, który był wczoraj na bardzo niskim poziomie.

Rosnący rynek na niskich obrotach to powód do niepokoju, ale nie ma sygnałów sprzedaży. Dzisiaj przed sesją wyniki podaje kilka spółek z indeksu DJIA (Coca-Cola, DuPont, Caterpillar, Pfizer). Istotne będzie jak rynek zareaguje na wyniki. Dane makroekonomiczne nie powinny wywołać większej reakcji rynku.

Dolar zachowuje się dzisiaj relatywnie stabilnie, ale w nocy eurodolar zrobił nowy szczyt trendu. Coraz wyższe poziomy notowań europejskiej waluty wywołują reakcję polityków i bankowców. Wczoraj na nieplanowanej konferencji prasowej Trichet podkreślił wagę silnego dolara i negatywnie ocenił zbyt dużą zmienność notowań walut. Jest to sygnał ostrzegawczy dla rynku. Dzisiaj decyzję w sprawie stóp procentowych podejmie Bank Kanady. Najprawdopodobniej stopy pozostaną zostawione na obecnym poziomie.

Rentowność obligacji dzisiaj lekko spadają - ceny rosną. Rynek utrzymuje się powyżej lini poprowadzonej po dołkach z sierpnia i września. Notowania surowców dzisiaj lekko korygują się. Na całym rynku generalnie widać brak silniejszych impulsów.

d1bkijo

EURPLN

Dobre nastroje na rynkach oraz lepsze od oczekiwań dane makroekonomiczne z Polski wpływają pozytywnie na notowania złotego. EURPLN systematycznie schodzi na niższe poziomy. Dzisiaj rano testowany był poziom 4,16. Odreagowanie wzrostowe zatrzymało się przy 4,18, czyli przy niedawno przebitym wsparciu technicznym. W dalszej części dnia złoty będzie reagował głównie na zachowanie się rynków globalnych. Dane makroekonomiczne z USA nie powinny mieć większego wpływu na notowania. Istotniejsza będzie reakcja rynku na wyniki spółek oraz zachowanie indeksów po otwarciu giełd amerykańskich.

EURUSD

Trend wzrostowy na EURUSD utrzymuje się. Dzisiaj w nocy rynek ustanowił nowy szczyt notowań przy 1,4993. Obecnie trwa konsolidacja w pobliżu poprzedniego szczytu (1,4967). Dobre nastroje na rynkach, po tym jak Apple opublikował doskonałe wyniki, utrzymują się, co sprzyja dalszemu osłabieniu się dolara. Bliskość psychologicznego oporu przy 1,50 oraz interwencje słowne Tricheta mogą ograniczyć zapał kupujących europejską walutę. Utrzymywanie się notowań EURUSD powyżej 1,49 będzie sprzyjać kontynuacji trendu wzrostowego.

GBPUSD

Obrona oporu w strefie 1,6344-1,6374 przejawiła się stosunkowo płaską korektą, która wyhamowała w pobliżu pierwszego zniesienia fibo przy 1,6235. Rynek bardzo szybko zaczął ponownie kupować funta i notowania GBPUSD ustanowiły nowy szczyt przy 1,6433. Dzisiaj rano (tradycyjnie w pobliżu godziny 8:00) rynek chwilowo przebił ten poziom i ustanowił kolejne maksimum lokalne przy 1,6440. Obecnie trwa konsolidacja poniżej 1,64. Utrzymywanie się notowań funta powyżej poziomu 1,6320 będzie promowało dalsze wzrosty. Zejście poniżej może oznaczać głębszą korektę.

USDJPY

Na jenie trwają wahania w obrębie ostatniego zakresu. Na USDJPY kształtuje się ciekawa formacja techniczna - korekta ostatniego wzrostu zatrzymała się dzisiaj dokładnie na 50% zniesieniu fibo (90,07). W przypadku obrony tego poziomu, można oczekiwać kolejnej fali wzrostowej w kierunku oporu przy 91,70. Bliskość bariery 1,50 na EURUSD może dodatkowo sprzyjać dolarowi. Zejście poniżej 89,40 zneutralizuje wzrostowe sygnały. Brak istotnych danych makroekonomicznych może ograniczyć zmienność par jenowych.

IDMSA.PL

d1bkijo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1bkijo