Trwa ładowanie...

Coraz więcej Polaków robi zakupy w internecie. Cenimy całodobową dostępność e-sklepów

Ponad jedna czwarta badanych uważa zakupy online za w pełni bezpieczne, a blisko połowa respondentów sądzi, że są łatwe i nieskomplikowane. Kto kupuje w internecie? Młodzi, z przynajmniej średnim wykształceniem, którzy dobrze oceniają swoją sytuację materialną.

Coraz więcej Polaków robi zakupy w internecie. Cenimy całodobową dostępność e-sklepówŹródło: East News, fot: Bartosz Krupa/East News
d4byudy
d4byudy

Jak podają wynika badania „E-commerce w Polsce 2018. Gemius dla e-Commerce Polska” coraz więcej internautów kupuje w internecie (56 proc. w 2018 r., dla porównania w 2017 r. odsetek wynosił 54 proc.). Wzrasta też odsetek internautów kupujących za granicą i wyniósł 23 proc.

Rośnie także zaufanie do zakupów online, a sklepy uproszczają sukcesywnie proces kupowania. To sprawia, że 26 proc. badanych uważa kupowanie w internecie za w pełni bezpieczne (14 proc. w 2017 r.), a 49 proc. – za łatwe i nieskomplikowane (41 proc. w 2017 r.).

87 proc. internetowych konsumentów najbardziej ceni całodobową dostępność sklepów i serwisów online. Natomiast 57 proc. ankietowanych w wyborze konkretnego serwisu, czy sklepu kieruje się jego opinią w internecie.

Zobacz też: Za granicą bez karty kredytowej ani rusz. Nie każda kredytówka zadziała

Do robienia zakupów online używamy głównie laptopów (82 proc.). Robią je w większości ludzie młodzi (64 proc. w wieku poniżej 34 lat), co najmniej z średnim wykształceniem (75 proc.), którzy dobrze oceniają swoją sytuację materialną (54 proc.).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4byudy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4byudy