Trwa ładowanie...
d19be5t

CPI MSWiA unieważniło przetarg na nowe dowody osobiste

16.04. Warszawa (PAP) - CPI MSWiA unieważniło przetarg na "Dostawę niespersonalizowanych blankietów dowodów osobistych wyposażonych w mikroprocesor wraz z oprogramowaniem...

Share
d19be5t

16.04. Warszawa (PAP) - CPI MSWiA unieważniło przetarg na "Dostawę niespersonalizowanych blankietów dowodów osobistych wyposażonych w mikroprocesor wraz z oprogramowaniem middleware zapewniającym komunikację z mikroprocesorem i wykonanie projektu technicznego dowodu osobistego" - podało Centrum Projektów Informatycznych.

Termin składania ofert w tym przetargu był kilkakrotnie przekładany. Ostatnio termin ten był przesunięty z 17 stycznia na 17 kwietnia.

W lutym przedstawiciele branży nieoficjalnie informowali, że przesunięcie terminu składania ofert o trzy miesiące to wstęp do unieważnienia postępowania.

17 lutego ofertę w przetargu na nowe dowody osobiste złożyło Sygnity. Oferta tej spółki była drugą ofertą złożoną na długo przed terminem. Wcześniej swoją ofertę złożyło również konsorcjum Consortii. Prasa komentowała to jako prawny wybieg, który ma umożliwić otrzymanie odszkodowania w przypadku unieważnienia przetargu.

d19be5t

CPI MSWiA w październiku 2010 r. ogłosiło przetarg na dostawę niespersonalizowanych blankietów dowodów osobistych wyposażonych w mikroprocesor. Ostatecznie na liście podmiotów dopuszczonych do składania ofert znalazły się: Sygnity, Wasko, Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, Gildia oraz konsorcjum Consortia, On Track Innovations Ltd., ASEC i Trusted Information Consulting.

Nowy, elektroniczny dowód osobisty jest produktem projektu pl.ID - polska ID karta dofinansowanego ze środków 7. osi Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Według wcześniejszych informacji budżet całego projektu PL.ID to 370 mln zł, z czego 314,5 mln zł to środki z UE. Do tej kwoty należy doliczyć koszt produkcji blankietów.(PAP)

kam/ ana/

d19be5t

Podziel się opinią

Share
d19be5t
d19be5t