Trwa ładowanie...
d1wkv5y

Creamfinance Poland przydzieliła obligacje na łącznie 1,72 mln zł

Warszawa, 27.10.2015 (ISBnews) - Creamfinance Poland uplasowała ofertę publiczną obligacji denominowanych w złotych, przydzielając inwestorom 1 718 obligacji serii A o łącznej wartości wg ceny emisyjnej 1,72 mln zł, podała spółka. Creamfinance planuje debiut papierów na Catalyst i kolejne emisje.

Share
d1wkv5y

"Inwestorzy dobrze przyjęli naszą działalność i plany rozwojowe, co potwierdzają wyniki naszej pierwszej oferty publicznej obligacji w złotym. Mamy tym większe powody do satysfakcji ponieważ była to nasza pierwsza próba pozyskania środków od inwestorów na rynku kapitałowym. Będziemy dążyć do wprowadzenia wyemitowanych obligacji na Catalyst. Planujemy przeprowadzać kolejne emisje obligacji" - powiedział dyrektor zarządzający Adam Dąbrowski, cytowany w komunikacie.

Do 29 października przyjmowane są zapisy na obligacje Creamfinance denominowane w euro. Ich oprocentowanie wynosi 6% w skali roku, przypomina spółka.

Zarówno obligacje złotowe, jak i obligacje w euro to papiery o 12-miesięcznym terminie wykupu, które zabezpieczone są na portfelu pożyczek. Środki pozyskane z obu emisji obligacji zostaną przeznaczone na rozwój portfela pożyczkowego oraz ewentualne wprowadzenie do oferty nowych produktów. Sprzedane obligacje denominowane w złotych oprocentowane są na poziomie 9% rocznie, a kupon jest wypłacany kwartalnie. Wykup obligacji będzie miał miejsce 26 października 2016 r.

Oferującym jest dom maklerski VentusAsset Management.

d1wkv5y

Creamfinance Poland to spółka udzielająca pożyczek przez internet. Grupa Creamfinance oprócz Polski, która jest największym rynkiem dla grupy, obecna jest w 6 innych krajach - w Czechach, Gruzji, Hiszpanii, Nowej Zelandii, na Słowacji i na Łotwie w planach jest rozszerzenie obecności na kolejne kraje. Od stycznia do końca sierpnia Creamfinance, w ramach trzech działających marek: LendOn.pl, Retino.pl i ekstraportfel.pl, udzielił pożyczek gotówkowych i ratalnych na kwotę 64 mln zł wobec 50 mln zł zanotowanych w całym ubiegłym roku.

(ISBnews)

d1wkv5y

Podziel się opinią

Share
d1wkv5y
d1wkv5y