Trwa ładowanie...

Czeka nas kolejny lockdown? Wiceminister rozwiewa wątpliwości

"Nie planujemy znaczących obostrzeń gospodarczych" - mówił Jarosław Gowin dla money.pl. Według zapewnień wicepremiera, pełny lockdown nie wchodzi w grę. Są jednak obszary, w których restrykcje mogą powrócić.

Czy czeka nas ponowny lockdown? Jarosław Gowin rozwiewa wątpliwościCzy czeka nas ponowny lockdown? Jarosław Gowin rozwiewa wątpliwościŹródło: NurPhoto via Getty Images, fot: NurPhoto
d1lb7di
d1lb7di

W piątek, na wyczekiwanej konferencji premiera Mateusza Morawieckiego nie padły słowa o  nowych restrykcjach. Jednak z dnia na dzień, na weekend zamknięto wszystkie cmentarze w kraju.

Czeka nas kolejny lockdown?

Nie oznacza to jednak, że nowych obostrzeń nie będzie. W wywiadzie dla money.pl Jarosław Gowin zaznacza, że chociaż nie ma planów za zamknięcie gospodarki, to częściowy lockdown cały czas jest na stole.

- Chcę jeszcze raz powiedzieć przedsiębiorcom, ale też zatroskanym o swoje miejsca pracy pracownikom - dla gospodarki nie będzie istotnych obostrzeń. Jeżeli pojawią się jakieś dodatkowe rozwiązania, to mogą one dotyczyć tylko handlu - zapewniał Gowin.

Cmentarze zamknięte, handlarze płaczą nad stratami. Rzecznik MSP komentuje

Wiceminister zdementował też doniesienia o ograniczeniach w sprzedaży alkoholu. Powiedział, że teraz nie ma takich planów.

d1lb7di

Skoro nie lockdown gospodarczy, to jaki?

Jarosław Gowin, choć zapewnił, że raczej nie czekają nas nowe obostrzenia w gospodarce, wskazał, że restrykcje mogą powrócić w innej przestrzeni.

- Wszystko wskazuje na to, że to kontakty towarzyskie i rodzinne są głównym źródłem zakażeń. Trzeba odrzucić lockdown gospodarczy, natomiast ograniczyć kontakty pozazawodowe. Pytanie brzmi, czy pora już na regulacje prawne, czy też można liczyć na dobrowolne samoograniczenie - mówił Gowin.

Wicepremier wspomniał jeszcze o coraz liczniejszych restrykcjach w przemieszczaniu się w innych krajach Europejskich. Skomentował to krótko - "i u nas trzeba się liczyć z takimi regulacjami".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1lb7di
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lb7di