Trwa ładowanie...
d1z885l
d1z885l

Czerwona Torebka: Merlin.pl wznowi sprzedaż w ciągu kilku tygodni

Warszawa, 30.12.2015 (ISBnews) - Merlin.pl rozpocznie sprzedaż w ciągu kilku tygodni, w ramach dzierżawy przez Topmall, podał właściciel serwisu - Czerwona Torebka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1z885l

"W związku z podpisaniem umowy o współpracy ze spółką Topmall sp. z o.o. sklep internetowy Merlin.pl rozpocznie sprzedaż w przeciągu kilku tygodni. Umowa przewiduje dzierżawę aktywów sklepu przez Topmall. Dzięki takiemu rozwiązaniu spółka Merlin.pl z uzyskanych ze współpracy środków będzie mogła uregulować dotychczasowe zobowiązania wobec dostawców" - czytamy w komunikacie.

Obecnie trwają prace polegające na wdrożeniu najnowocześniejszej platformy informatycznej, która jest autorskim rozwiązaniem spółki Topmall, z sukcesami wdrożonym w Europie Wschodniej. Do tej pory Topmall zainwestował w rozwój swojego rozwiązania informatycznego ponad 4,5 mln zł. Klienci już wkrótce będą mogli ponownie realizować zakupy oraz bony na stronie merlin.pl, podkreślono w informacji.

"Chcemy odbudować zaufanie wśród naszych stałych klientów, dlatego wszystkim tym, którzy nie otrzymali zamówionego towaru zaoferujemy odpowiednią rekompensatę" - powiedział prezes Topmall Łukasz Szczepański, cytowany w komunikacie.

d1z885l

Zarówno zarząd spółki Czerwona Torebka, jak i Topmall wyrażają przekonanie, że wdrażane zmiany przyniosą pozytywne skutki dla partnerów biznesowych i klientów sklepu Merlin.pl, stwierdzono w informacji.

Wczoraj Czerwona Torebka poinformowała o złożeniu wniosku o upadłość spółki Merlin.pl, prowadzącej do zawarcia układu z wierzycielami. Działanie to jest elementem restrukturyzacji w spółce, która zapewni dalsze funkcjonowanie na rynku marki Merlin.pl oraz poprawę stosunków z dotychczasowymi partnerami biznesowymi, zaznaczono w komunikacie.

Pod koniec listopada br. Topmall podpisał z Merlin.pl umowę handlową, która zakłada dzierżawę znaku towarowego oraz domeny internetowej Merlin.pl. Topmall chce "wyprowadzić markę Merlin.pl na prostą" oraz odbudowywać zaufanie klientów i dostawców. Odświeżony Merlin.pl miał się pojawić się w ciągu kilku tygodni.

Na początku grudnia Merlin.pl podjął decyzję o wdrożeniu procedury zwolnień grupowych. Merlin planuje zwolnienie 104 pracowników.

(ISBnews)

d1z885l

Podziel się opinią

Share
d1z885l
d1z885l