Trwa ładowanie...
d1zsawj

Częstochowa/ Mieszkańcy zdecydują o wydaniu ponad 5,7 mln zł

Mieszkańcy Częstochowy mogą decydować na co wydać ponad 5,7 mln zł w przyszłorocznym budżecie partycypacyjnym - poinformował Urząd Miasta Częstochowy. Propozycje inwestycji mogą zgłaszać do końca września.
Share
d1zsawj

W budżecie partycypacyjnym na 2015 rok na inwestycje w poszczególnych dzielnicach będzie można przeznaczyć ok. 4,3 mln zł, a na projekty ogólnomiejskie ok. 1,4 mln zł.

"Kwoty przyznane na poszczególne dzielnice wahają się od ok. 80 tys. do ok. 400 tys. zł. Mieszkańcy będą mogli przeznaczyć te środki na przykład na deptak, chodnik czy plac zabaw w swojej dzielnicy. Mogą też proponować projekty ogólnomiejskie, w tym m.in. dotyczące poprawy infrastruktury rekreacyjnej czy sportowej bądź złożyć wniosek o organizację jakiejś imprezy kulturalnej" - powiedział PAP rzecznik Urzędu Miasta w Częstochowie Włodzimierz Tutaj.

Częstochowa liczy ok. 230 tys. mieszkańców.

d1zsawj

Formularz zgłoszeniowy znajduje się w poradniku interesanta na stronie internetowej Urzędu Miasta - http://www.czestochowa.pl/. Propozycje inwestycji można zgłaszać do końca września. Ich weryfikacją urzędnicy miejscy zajmą się od początku października. Głosowanie na najlepsze projekty odbędzie się 5-11 grudnia.

Informacja o wybranych inwestycjach na 2015 rok zostanie upubliczniona do 19 grudnia.

Częstochowa to kolejne, po Tychach, Katowicach, Sosnowcu czy Rudzie Śląskiej miasto woj. śląskiego, które wprowadza możliwość wskazywania bezpośrednio przez mieszkańców celów, na jakie zostanie przeznaczona część pieniędzy z miejskiej kasy, czyli na tzw. budżety obywatelskie. W stolicy regionu Katowicach do rozdysponowania będzie to 10 mln zł.

Pierwszym polskim miastem, które wydzieliło budżet obywatelski, był w 2011 r. Sopot.

d1zsawj

Podziel się opinią

Share
d1zsawj
d1zsawj