Trwa ładowanie...
d5p3p8b

Częstochowa/ Przetarg na sprzedaż dawnej siedziby urzędu skarbowego

1,4 mln zł to cena wywoławcza dawnej siedziby I Urzędu Skarbowego w Częstochowie. Prezydent miasta ogłosił właśnie przetarg na sprzedaż tej nieruchomości - podały w środę służby prasowe częstochowskiego magistratu. Na przyszłego właściciela czeka 70 pomieszczeń biurowych.

Share
d5p3p8b

Będąca własnością Skarbu Państwa nieruchomość przy ul. Rolniczej to ponad 2 tys. m kw. powierzchni użytkowej i ponad 500 m kw. powierzchni zabudowy. Urzędujący tu niegdyś urząd skarbowy przeniósł się do nowej siedziby - przy ul. Filomatów.

"Mamy nadzieję, że znajdziemy nabywcę. To dobrze położona nieruchomość, a cena jest naszym zdaniem bardzo atrakcyjna. Liczymy, że wkrótce coś zacznie się na niej dziać" - powiedział PAP rzecznik Urzędu Miasta Częstochowy Włodzimierz Tutaj.

Działka jest częściowo ogrodzona i utwardzona. Powstały w latach 70. czterokondygnacyjny budynek ma dostęp do sieci energetycznej, wodociągowej, gazowej, telefonicznej oraz kanalizacji. Całość ma bezpośredni dostęp do drogi.

Licytacja nieruchomości, której cena wywoławcza wynosi 1,4 mln zł, odbędzie się 16 grudnia w sali sesyjnej urzędu miasta. Do przetargu mogą przystąpić osoby fizyczne i prawne, które do 12 grudnia wniosą wadium w wysokości 140 tys. zł. Budynek oraz jego wnętrza można obejrzeć po wcześniejszym, telefonicznym ustaleniu.

d5p3p8b

Przetarg na sprzedaż dawnej siedziby I US odbywa się po raz drugi. W lipcu prezydent miasta, wykonujący w tym zakresie zadania administracji rządowej w terenie, wystawił nieruchomość za cenę wywoławczą 2 mln zł. Wówczas nikt nie stanął do przetargu.

Więcej informacji można uzyskać w Wydziale Mienia i Nadzoru Właścicielskiego Urzędu Miasta Częstochowy. Ogłoszenie o sprzedaży dostępne jest w częstochowskim Biuletynie Informacji Publicznej.

d5p3p8b

Podziel się opinią

Share
d5p3p8b
d5p3p8b