Czy wysokość opłaty za abonament jest odpowiednia? Wyniki naszej sondy są miażdżące
Rząd chce, aby od przyszłego roku dostawcy telewizji informowali o wszystkich zawieranych umowach. Ma to zwiększyć ściągalność abonamentu, który wyniesie 22,70 zł miesięcznie (za korzystanie z odbiornika telewizyjnego lub telewizyjnego i radiofonicznego). Zapytaliśmy w naszej sondzie, czy taka kwota jest odpowiednia. Zobaczcie wyniki.
W głosowaniu wzięło udział niemal 15 tys. internautów. Zdecydowana większość opowiedziała się za tym, że planowana wysokość abonamentu jest zbyt duża (88,9 proc.).
Jedynie 2,1 proc. ankietowanych chciałoby zwiększenia opłat za abonament, a dla 6,4 proc. osób ta cena jest w sam raz.
2,6 proc. głosujących nie wiedziało, czy proponowana opłata jest odpowiednia.
Sonda wywołała wśród czytelników Wirtualnej Polski burzliwe dyskusje. Pod głosowaniem pojawiło się ponad 120 różnych opinii, wśród których wybijały się takie, które zdecydowanie sprzeciwiały się płaceniu abonamentu radiowo-telewizyjnego.
„Dlaczego mam płacić za coś, czego nie oglądam?” – pytał jeden z komentujących. „Próbują okraść tych najbiedniejszych” – uważa ktoś inny.
Część internautów proponowała własne rozwiązania. „Powinna być subwencja z budżetu i koniec. Telewizja publiczna już nie jest publiczna, tylko rządowa” – czytamy w komentarzach.
Część osób chciałaby, żeby wysokość abonamentu była nieco większa.
„Tyle to płacę teraz! To na pewno za niska kwota!” – uważa jednej z internautów. „Żadna nowość. Nie wiem skąd to oburzenie, bo teraz tyle samo muszą płacić” – komentuje inny.