Trwa ładowanie...

Darmowe posiłki we wszystkich szkołach publicznych. Skorzysta 1,1 miliona uczniów

Nowy Jork zmienia politykę w sprawie szkolnych obiadów. Roczny pakiet posiłków kosztuje około 300 dol. To dla wielu amerykańskich rodzin za dużo. Od wrześnie wszyscy uczniowie nowojorskich szkół publicznych dostaną obiady za darmo.

Darmowe posiłki we wszystkich szkołach publicznych. Skorzysta 1,1 miliona uczniówŹródło: Shutterstock.com
d2vkna8
d2vkna8

Darmowe posiłki dla wszystkich uczniów to gest w stronę rodzin o niskich dochodach, które nie mogą sobie pozwolić na żywienie w szkołach – podaje amerykański portal News One.

Jak poinformowała Carmen Farina, odpowiedzialna za szkolnictwo publiczne w Nowym Jorku, wszyscy spośród 1,1 miliona uczniów szkół publicznych otrzyma bezpłatny obiad.

Z danych przedstawionych przez New York Times, w tym roku na częściowo dofinansowany, albo zupełnie bezpłatny posiłek, kwalifikowało się aż 75 proc. amerykańskich uczniów szkół publicznych.

Według NYT, średni koszt wykupienia posiłków w szkole to 300 dol. rocznie. Wielu rodzin nie stać na taki wydatek i ich nie wykupuje. – Tu chodzi o równość – zaznacza Farina. Chodzi o to, aby żaden uczeń w szkole nie był głodny.

W amerykańskich szkołach państwowych śniadania już od pewnego czasu serwowane są dla wszystkich uczniów za darmo. Teraz przyszedł czas na obiady. Zmiana polityki oznacza, że szkoły wydadzą bezpłatne obiady dla dodatkowych 200 tys. uczniów.

d2vkna8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vkna8