Trwa ładowanie...
d3is6r2

Dawni właściciele domagają się zwrotu majątków

Jak ujawnia "Polska", grozi nam fala pozwów reprywatyzacyjnych. Według informacji dziennika w czwartek do rządu ma trafić projekt ustawy, pod którym podpisało się 300 tysięcy dawnych właścicieli, którzy domagają się zwrotu majątku wartego nawet 85 miliardów złotych.

d3is6r2

O rekompensaty walczą nie tylko Polacy, ale tez między innymi Żydzi, na których przypada około 20 proc. zarekwirowanych niegdyś nieruchomości - informuje dziennik "Polska".

Według gazety, popierający te żądania Ronald Lauder, szef Światowego Kongresu Żydów, nakłaniał w środę premiera Donalda Tuska do zaakceptowania roszczeń.

Jak oświadczył "Polsce" Andrzej Zozula z zarządu Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich, jeśli rząd nie spełni tych oczekiwań, to środowiska żydowskie złożą lawinę pozwów przed międzynarodowe sądy.

Tymczasem, miesiąc temu rząd zaproponował dawnym właścicielom odszkodowania w wysokości 20 procent aktualnej wartości mienia - szacując, że cały majątek do zwrotu wart jest około 150 miliardów złotych. Na rekompensaty przewidziano więc jedynie 30 miliardów złotych, czytamy w "Polsce".

d3is6r2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3is6r2