Trwa ładowanie...
d3rogvt

Debiut giełdowy BGŻ może zostać odłożony do września - MSP

18.6.Warszawa (PAP) - Debiut giełdowy BGŻ, w związku z niesprzyjającą sytuacją na warszawskiej giełdzie, może zostać odłożony przynajmniej do września - poinformował w radiu PIN...

d3rogvt
d3rogvt

18.6.Warszawa (PAP) - Debiut giełdowy BGŻ, w związku z niesprzyjającą sytuacją na warszawskiej giełdzie, może zostać odłożony przynajmniej do września - poinformował w radiu PIN minister skarbu Aleksander Grad.

"Po dwudziestym mamy się spotkać w gronie akcjonariuszy BGŻ i zdecydujemy, czy zrealizować zapowiedź i pójść teraz na giełdę. Jeśli nie teraz, to przynajmniej do września odłożymy naszą decyzję" - powiedział.

"Musimy to rozważyć. Dla banków, dla różnych firm finansowych, giełda jest dziś w takim stanie, że należy się zastanowić, czy to jest dobry pomysł" - dodał.

Na początku czerwca wiceminister skarbu Joanna Schmid informowała, że bank BGŻ może zadebiutować na GPW najwcześniej w lipcu.

d3rogvt

Doradca prywatyzacyjny wycenia BGŻ na 2-3 mld zł. W sierpniu 2007 roku akcjonariusze BGŻ zdecydowali o ofercie publicznej akcji. Zgodnie z uchwałą NWZA, powinno do niej dojść w pierwszym półroczu 2008 roku, nie później jednak niż do końca III kwartału 2008 roku.

Skarb Państwa ma 37,29 proc. akcji tego banku i zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, chce sprzedać wszystkie posiadane akcje.

Grad zapowiedział, że resort nie zmienia planów dotyczących debiutów giełdowych firm z innych branż.

W czerwcu planowany jest debiut Zakładów Azotowych w Tarnowie, a w sierpniu lub we wrześniu Enei.

"Z tego typu firmami jak sektor energetyczny, czy wielka syteza chemiczna, nie ma problemu. Tu jest duże zainteresowanie" - powiedział. (PAP)

morb/ asa/

d3rogvt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rogvt