Trwa ładowanie...
d2jd60i
ke

Dell może otrzymać wsparcie od polskiego rządu

Jest zgoda Komisji Europejskiej na rządowe wsparcie dla zakładu komputerowego koncernu Dell w Łodzi. Pomoc publiczna w wysokości ponad 54 milionów euro zostanie przeznaczona na rozbudowę koncernu.

Share
d2jd60i

Drugi na świecie producent komputerów osobistych chce wybudować w Łodzi kolejną fabrykę. Koszty całej inwestycji to prawie 190 milionów euro, a dzięki niej ma powstać 3 tysiące nowych miejsc pracy.

Zanim Bruksela podjęła decyzję o przyznaniu rządowego wsparcia sprawdziła, czy nie zakłóca ono konkurencji na unijnym rynku. Wprawdzie region łódzki, z wysokim bezrobociem i niskim poziomem życia, kwalifikuje się do pomocy regionalnej, ale Komisja miała wątpliwości co do wysokości planowanej pomocy publicznej i sprawdzała, czy rządowe wsparcie nie wzmocni zbytnio pozycji Della na rynku.

Rozbudowanie działalności w Polsce i planowana pomoc publiczna wzbudziła kontrowersje w Irlandii. Na początku roku koncern poinformował bowiem, że w ramach oszczędności przeniesie produkcję komputerów z irlandzkiego Limerick do Łodzi.

d2jd60i

Podziel się opinią

Share
d2jd60i
d2jd60i