Trwa ładowanie...
d3rhxz9
ke
23-09-2009 15:00

Dell może otrzymać wsparcie od polskiego rządu

Jest zgoda Komisji Europejskiej na rządowe wsparcie dla zakładu komputerowego koncernu Dell w Łodzi. Pomoc publiczna w wysokości ponad 54 milionów euro zostanie przeznaczona na rozbudowę koncernu.

Share
d3rhxz9

Drugi na świecie producent komputerów osobistych chce wybudować w Łodzi kolejną fabrykę. Koszty całej inwestycji to prawie 190 milionów euro, a dzięki niej ma powstać 3 tysiące nowych miejsc pracy.

Zanim Bruksela podjęła decyzję o przyznaniu rządowego wsparcia sprawdziła, czy nie zakłóca ono konkurencji na unijnym rynku. Wprawdzie region łódzki, z wysokim bezrobociem i niskim poziomem życia, kwalifikuje się do pomocy regionalnej, ale Komisja miała wątpliwości co do wysokości planowanej pomocy publicznej i sprawdzała, czy rządowe wsparcie nie wzmocni zbytnio pozycji Della na rynku.

Rozbudowanie działalności w Polsce i planowana pomoc publiczna wzbudziła kontrowersje w Irlandii. Na początku roku koncern poinformował bowiem, że w ramach oszczędności przeniesie produkcję komputerów z irlandzkiego Limerick do Łodzi.

d3rhxz9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rhxz9
d3rhxz9