Trwa ładowanie...
d4ifmqq
d4ifmqq

DI BRE obniżył rekomendację Action do "trzymaj", podwyższył cenę docelową do 17 zł

21.11. Warszawa (PAP) - Analitycy DI BRE Banku, w raporcie z 15 listopada obniżyli rekomendację Action do "trzymaj" z "akumuluj". Cena docelowa została podwyższona do 17 zł z 16 zł...
Share
d4ifmqq

21.11. Warszawa (PAP) - Analitycy DI BRE Banku, w raporcie z 15 listopada obniżyli rekomendację Action do "trzymaj" z "akumuluj". Cena docelowa została podwyższona do 17 zł z 16 zł poprzednio.

"W poprzednim raporcie przewidywaliśmy przekroczenie czerwcowej prognozy wyników wyznaczonej przez zarząd. Nasza teza znalazła swoje odzwierciedlenie w późniejszym podniesieniu szacunków zarządu oraz bardzo dobrych wynikach trzeciego kwartału. Skala podwyższenia przez zarząd prognozy wyniku netto przekroczyła nasze wcześniejsze oczekiwania (35,5 mln zł). Uzyskane w III kw. 2011 wyniki finansowe dają jednak według nas podstawę do realizacji przez spółkę nowej prognozy kierownictwa. Skłania nas to do podniesienia również naszych modelowych szacunków w odniesieniu do wyniku netto bieżącego roku" - napisano w raporcie.

"Jednocześnie pozytywne zaskoczenie ostatnich miesięcy traktujemy jako szybsze wystąpienie opisywanych w poprzednim raporcie trendów (konsolidacja rynku wokół największych graczy i eliminowanie małych i średnich podmiotów z rynku), a nie większą skalę zachodzących zmian. Dlatego też postanowiliśmy pozostawić nasze prognozy na kolejne lata bez zmian traktując obecne wzrosty sprzedaży jako częściowe zniwelowanie czynników łagodzących ubytek wyniku w wypadku spowolnienia koniunktury w branży" - dodano.

Raport wydano przy kursie na poziomie 18,1 zł. W poniedziałek o godz. 16.35 za jedną akcję spółki płacono także 18,1 zł.(PAP)

gsu/ jtt/

d4ifmqq

Podziel się opinią

Share
d4ifmqq
d4ifmqq