Trwa ładowanie...
d21u9re
d21u9re

DI BRE obniżył rekomendację dla PKN Orlen do "trzymaj", cenę docelową do 39 zł

23.11. Warszawa (PAP) - Analitycy DI BRE Banku, w raporcie z 17 listopada, obniżyli rekomendację dla PKN Orlen do "trzymaj". Cena docelowa dla akcji spółki została obniżona do 39...
Share
d21u9re

23.11. Warszawa (PAP) - Analitycy DI BRE Banku, w raporcie z 17 listopada, obniżyli rekomendację dla PKN Orlen do "trzymaj". Cena docelowa dla akcji spółki została obniżona do 39 zł z 41,6 zł wcześniej.

"Wyniki za 3Q zaskoczyły negatywnie i choć obecnie obserwujemy już poprawę w segmencie rafineryjnym to w naszej opinii jej skala będzie niewystarczająca, aby zrekompensować oczekiwane pogorszenie wyników w petrochemii i zasypać w 2012 lukę powstałą po tegorocznym bardzo wysokim efekcie przeszacowania zapasów" - napisano w raporcie.

"Popyt na paliwa pozostaje pod presją, szczególnie w krajach EM, które doświadczają rekordowych cen paliw przy osłabieniu lokalnych walut i nadal wysokich notowaniach ropy. Będzie to utrudniać poprawę marż benchmarkowych i nie pozwoli na zmniejszenie konkurencji na polskim rynku, tym bardziej że zarówno Lotos, jak i Orlen wchodzą w przyszły rok z podwyższonymi mocami wytwórczymi na dieslu" - dodano.

Analitycy uważają, że pozytywny wpływ na kurs Orlenu może mieć zapowiadana umowa o współpracy z jednym z zagranicznych koncernów w obszarze poszukiwań gazu łupkowego oraz potencjalna dywidenda z tegorocznych zysków uwzględniająca wynik na sprzedaży Polkomtela. W ocenie spółki przeważają jednak wymienione powyżej czynniki negatywne.

Raport wydano przy kursie 39,25 zł.(PAP)

mto/ ana/

d21u9re

Podziel się opinią

Share
d21u9re
d21u9re