Trwa ładowanie...
djhsf8h

DI BRE tnie rekomendację dla JW Construction do "redukuj", a cenę docelową do 4 zł

07.08. Warszawa (PAP) - Analitycy DI BRE, w raporcie z 1 sierpnia, obniżyli rekomendację dla JW Construction do "redukuj" z "trzymaj", a cenę docelowa akcji dewelopera do 4 zł z...

Share
djhsf8h

07.08. Warszawa (PAP) - Analitycy DI BRE, w raporcie z 1 sierpnia, obniżyli rekomendację dla JW Construction do "redukuj" z "trzymaj", a cenę docelowa akcji dewelopera do 4 zł z 6,1 zł.

Rekomendację wydano przy kursie spółki na poziomie 4,22 zł, a we wtorek ok. godz. 16.12 za papier dewelopera płacono 4,02 zł.

Analitycy DI BRE zwrócili w raporcie uwagę na rozczarowującą sprzedaż mieszkań JW Construction w I półroczu (spadek o 35 proc. rdr), co wynikało m. in. z braku nowych inwestycji w ofercie dewelopera. Ich zdaniem II połowa roku nie przyniesie pod tym względem przełomu - oczekują wprowadzenia do sprzedaży 336 mieszkań i domów.

djhsf8h

"Tak niska podaż będzie rzutowała na wynikach spółki w kolejnych okresach" - dodali.

Ponadto, w raporcie podano, że segment komercyjny rozwija się wolniej niż można było oczekiwać.

Do sukcesów 2012 r. DI BRE zalicza z kolei finalizację zakupu gruntu na warszawskiej Woli.

"Dzięki tej transakcji JWC dysponuje dziś obszernym bankiem ziemi. Rozpoczęcie inwestycji na posiadanych gruntach może jednak napotkać barierę w postaci ograniczonych możliwości finansowych dewelopera oraz braku pozwoleń na budowę" - napisali analitycy.

Dodali, że ich obecne prognozy, choć dużo bardziej konserwatywne niż na początku roku, wciąż wymagają od spółki znacznej poprawy tempa rozpoczynania nowych projektów i efektywności sprzedaży mieszkań, co w obecnym trudnym otoczeniu rynkowym może być dużym wyzwaniem. (PAP)

jow/ asa/

djhsf8h

Podziel się opinią

Share
djhsf8h
djhsf8h