Trwa ładowanie...
d1cwkkc

DI Investors podnosi rekomendację dla PGNiG do "kupuj" z ceną docelową 5,5 zł

09.04. Warszawa (PAP) - Analitycy DI Investors, w raporcie z 9 kwietnia, podnieśli rekomendację dla PGNiG do "kupuj" z "akumuluj". Jednocześnie obniżona została cena docelowa akcji...

Share
d1cwkkc

09.04. Warszawa (PAP) - Analitycy DI InvestorsDI Investors (Zobacz rekomendacje DI Investors»), w raporcie z 9 kwietnia, podnieśli rekomendację dla PGNiGPGNiG (Zobacz notowania spółki ») do "kupuj" z "akumuluj". Jednocześnie obniżona została cena docelowa akcji spółki do 5,5 zł z 6,6 zł.

Raport został wydany przy cenie 4,3 zł za akcję PGNiGPGNiG.

"Stopa zwrotu z akcji PGNiGPGNiG w ciągu ostatnich 6 miesięcy była o 31 p.p. gorsza od indeksu WIG, głównie z powodu obaw związanych z liberalizacją rynku gazu, kontraktu z QatarGas, pesymistycznych prognoz zarządu oraz słabych wyników za czwarty kwartał 2013. Obniżamy naszą prognozę EBITDA na 2014 r. o 10 proc. do 7 mld zł, nasze oczekiwania są jednak o 7 proc. wyższe od konsensusu rynkowego" - napisano w raporcie.

"Uważamy, że liberalizacja rynku gazu jest już zdyskontowana w oczekiwaniach rynkowych, a prognoza zarządu (zakładająca wypracowanie przez spółkę 5,9 mld zł EBITDA w 2014 roku - PAP) bazuje na zbyt konserwatywnych założeniach" - dodano. (PAP)

kam/ jtt/

d1cwkkc

Podziel się opinią

Share
d1cwkkc
d1cwkkc