Trwa ładowanie...
d2sk919
07-03-2017 08:36

DM BOŚ podniósł wycenę Inter Cars do 294 zł, nadal rekomenduje 'trzymaj'

Warszawa, 07.03.2017 (ISBnews) - Analitycy Domu Maklerskiego BOŚ podnieśli wycenę Inter Cars do 294 zł z 264 zł, podtrzymując rekomendację ?trzymaj", wynika z raportu datowanego na 27 lutego.

d2sk919

W dniu wydania rekomendacji kurs wynosił 314 zł, a wczoraj 326 zł.

"Oczekujemy w IV kwartale ub.r. znacząco lepszych wyników finansowych niż w analogicznym okresie 2015 roku, głównie ze względu na niską bazę. Mocną stroną spółki jest szeroki asortyment części zamiennych do samochodów osobowych i ciężarowych w połączeniu z ich dużą dostępnością, co wydaje się szczególnie istotne w okresie szybkiego wzrostu rynku motoryzacyjnego obserwowanego obecnie w Polsce. By zwiększać wzrost w tempie szybszym od dynamiki rynku, spółka rozbudowuje swój asortyment oferując klientom mocno konkurencyjne warunki" - czytamy w raporcie.

Broker zwraca uwagę, że taka polityka ogranicza wzrost konkurencji. Oczekiwane w I poł. br. uruchomienie nowego magazynu powinno pozwolić spółce na jeszcze agresywniejszą ekspansję - moce wzrosną przy obniżeniu bazy kosztów.

"Dodatkowo InterCars rozwija działalność za granicą. Spodziewamy się utrzymania wysokiego poziomu zapasów zgodnie z polityką spółki. Biorąc pod uwagę program wydatków inwestycyjnych oraz stosowanie przez spółkę płatności z dyskontem nie postrzegamy kursu akcji IC jako atrakcyjny: spółka jest notowana przy 12x EV/EBITDA w porównaniu z medianą równą 11x i 9x w przypadku Mekonomena" - dodano również.

(ISBnews)

d2sk919
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2sk919