Trwa ładowanie...
d1hgdm6

DM BPS obniżył rekomendację Monnari Trade do 'sprzedaj', a wycenę do 9,6 zł

Warszawa, 03.11.2016 (ISBnews) - Analitycy Domu Maklerskiego BPS obniżyli rekomendację dla akcji Monnari Trade do "sprzedaj" z "kupuj" i obniżyli cenę docelową akcji do 9,6 zł z 16,5 zł, wynika z raportu datowanego na 27 października.

Share
d1hgdm6

W dniu wydania rekomendacji kurs akcji Monnari Trade wynosił 10,8 zł. W czwartek około godziny 9:50 za akcję płacono 10 zł.

"Przekaz, jaki płynie ostatnio ze spółki nie napawa optymizmem. W dodatku obawiamy się, że po okresie dynamicznych wzrostów i poprawnego prowadzenia biznesu spółka napotkała pierwsze trudności funkcjonowania organizacji, która do pewnej skali działała bez zarzutu. Obecnie zarząd wspomina o problemach logistycznych i terminowości dostaw kolekcji JZ'16, które już we wrześniu przełożyły się na spadki sprzedaży. Obawiamy się zatem, iż wyniki III kw. 2016 nie będą dobre, a ubiegłoroczne obniżenie marży handlowej spowodowane m.in. wzrostem USD/PLN) i koncentracją spółki na działalności w segmencie nieruchomości mogły rzutować na obecne problemy podstawowej działalności" - czytamy w raporcie.

Analitycy prognozują, że zysk netto spółki w 2016 r. wyniesie 21,6 mln zł przy przychodach w wysokości 236,7 mln zł i EBITDA w wysokości 26,6 mln zł.

(ISBnews)

d1hgdm6

Podziel się opinią

Share
d1hgdm6
d1hgdm6