Trwa ładowanie...
dmmhi0b

DM mBanku obniża rekomendację dla Rovese do "sprzedaj" z ceną docelową 1,22 zł

10.04. Warszawa (PAP) - Analitycy DM mBanku, w raporcie z 4 kwietnia, obniżyli rekomendację dla Rovese do "sprzedaj" z "redukuj". Jednocześnie obniżona została cena docelowa akcji...

Share
dmmhi0b

10.04. Warszawa (PAP) - Analitycy DM mBankuDM mBanku (Zobacz rekomendacje DM mBanku»), w raporcie z 4 kwietnia, obniżyli rekomendację dla RoveseRovese (Zobacz notowania spółki ») do "sprzedaj" z "redukuj". Jednocześnie obniżona została cena docelowa akcji spółki do 1,22 zł z 1,76 zł.

Raport został wydany przy cenie 1,53 zł za jedną akcję RoveseRovese.

"Obecnie eksport płytek ceramicznych z Polski wynosi około 35 mln m kw. (30 proc. krajowej produkcji), z czego połowa przypada na rynki wschodnie. Spadek wartości UAH i RUB będzie negatywnie przekładać się na konkurencyjność sprzedawanych towarów na rynki wschodnie oraz będzie powodować utrzymanie dużej presji na ceny na rynku lokalnym" - napisano w raporcie.

"W I kw. 2014 r. RoveseRovese będzie się musiało zmierzyć z osłabieniem ukraińskiej waluty i przeszacowaniem wartości portfela kredytów w walutach obcych (szacujemy, że ujemne różnice kursowe w I kw. 2014 r. mogą wynieść -39 mln zł). Prognozujemy, że 2014 będzie trzecim rokiem z kolei, kiedy grupa zanotuje stratę netto" - dodano. (PAP)

kam/ jtt/

dmmhi0b

Podziel się opinią

Share
dmmhi0b
dmmhi0b