Trwa ładowanie...
d27pn97

DM PKO BP spodziewa się boomu na rynku IPO w 2014 roku

29.04. Warszawa (PAP) - Wysokie wyceny spółek mogą skłonić w najbliższym czasie właścicieli wielu firm do wejścia na warszawską giełdę. Artur Iwański, szef zespołu analityków DM...

Share
d27pn97

29.04. Warszawa (PAP) - Wysokie wyceny spółek mogą skłonić w najbliższym czasie właścicieli wielu firm do wejścia na warszawską giełdę. Artur Iwański, szef zespołu analityków DM PKO BP, spodziewa się, że przed końcem roku na rynek trafi kilkanaście ofert pierwotnych o łącznej wartości kilku miliardów złotych.

"Spodziewamy się boomu na rynku ofert pierwotnych w tym roku. Z jednej strony do wprowadzania spółek zachęcają właścicieli wysokie wyceny na giełdzie, z drugiej - niewiadomą jest strategia OFE po zmianach. Widać, że w ostatnich miesiącach mocniej inwestują one za granicą. Część firm może chcieć wejść szybko na giełdę, bo później OFE mogą być mniej chętne do inwestowania w małe i średnie spółki na warszawskiej giełdzie" - powiedział na wtorkowej konferencji prasowej Iwański.

Szacuje on, że do końca 2014 roku może dojść do kilkunastu ofert publicznych spółek prywatnych.

d27pn97

"Będą to spółki średniej wielkości, takie, których oferty publiczne są warte zwykle 100-300 mln zł. W sumie może to dać oferty o wartości niskich kilku miliardów złotych" - dodał.

Dyrektor DM PKO BP Grzegorz Zawada poinformował, że w tej liczbie jest też kilka spółek, których oferty publiczne przygotowuje DM PKO BP. Od początku 2014 roku na warszawską giełdę weszły m.in. Prime Car ManagementPrime Car Management (Zobacz notowania spółki »), grupa ubezpieczeniowa TalanxTalanx, austriacki BuwogBuwog, Livechat SoftwareLivechat Software, DTP, Cube.ITG. W większości debiut nie był poprzedzony
publiczną ofertą akcji. (PAP)

pr/ jtt/ asa/

d27pn97

Podziel się opinią

Share
d27pn97
d27pn97