Trwa ładowanie...

"Do wyboru, do koloru" - co biorą stołeczni urzędnicy?

Marszałek Mazowsza raz przyjął ludowy strój kazachski. Ponadto wśród prezentów, jakie otrzymały władze stolicy znalazły się m.in. porcelanowa róża, diamentowe kolczyki, szampany i dobre wina - informuje "Życie Warszawy".

"Do wyboru, do koloru" - co biorą stołeczni urzędnicy?Źródło: Jupiterimages
d388wfn
d388wfn

Gazeta sprawdziła, co zawiera rejestr korzyści prowadzony przez Krajowe Biuro Wyborcze, do którego włodarze Warszawy i Mazowsza muszą obowiązkowo wpisywać otrzymane droższe upominki. Sprawdziła też w ratuszu zeszyt korzyści dla niższej rangi urzędników, do którego muszą wpisywać przedmioty warte więcej niż 100 zł "z wyłączeniem kwiatów i produktów spożywczych o krótkim terminie przydatności".

I tak np. prezydent Warszawy w swoim gabinecie ma kilkadziesiąt upominków od oficjalnych delegacji, a wśród nich m.in. japońskiego samuraja z mieczem. Otrzymała także lunetę od amerykańskiej Izby Handlowej. Kolczyki z brylantami od pisma "Wspólnota" przekazała na aukcję charytatywną.

Najczęściej przyjmowane podarunki przez otoczenie Hanny Gronkiewicz-Waltz to szampany, które szefowie jej gabinetu w ciągu ostatnich dwóch lat deklarowali w rejestrze pięciokrotnie.

d388wfn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d388wfn