Trwa ładowanie...
zysk
07-11-2011 19:01

Dobre wyniki eCardu. Spółka stawia na rozwój

Ponad ośmiokrotne obniżenie straty netto za trzy kwartały bieżącego roku, w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego to niewątpliwie jeden z największych sukcesów spółki eCard w bieżącym roku. Strata netto uległa zmniejszeniu o ponad 5 mln zł i jak wynika z ostatnich danych finansowych spółki wynosi jedynie 689 tys. zł. W III kwartale 2011 roku spółka wygenerowała zysk netto w kwocie 64 tys. zł.

Dobre wyniki eCardu. Spółka stawia na rozwójFot: TIM SLOAN/AFP
d49mpms
d49mpms

eCard praktycznie zakończył restrukturyzację spółki i wszedł na drogę bardzo intensywnego rozwoju. Rozpoczął działalność w nowych branżach i znacznie zwiększył przychody z rynku płatności elektronicznych, co miało pozytywny wpływ na osiągnięcie dobrych wyników finansowych przez spółkę.

- Uruchomienie w trzecim kwartale 2011 roku płatności kartowych realizowanych za pośrednictwem terminali POS, dopełniło ofertę spółki w zakresie bezgotówkowego rozliczania transakcji - powiedziała Ewa Bereśniewicz-Kozłowska, prezes Zarządu eCard S.A.
Obsługiwane przez eCard środowiska transakcji bezgotówkowych obejmują transakcje internetowe (w tym „pay by link”), transakcje telefoniczne, zlecenia stałe, transakcje w terminalach POS i transakcje mobilne.

- Nasza spółka będzie podążać w stronę rozwijającego się rynku płatności mobilnych. To właśnie w tym segmencie rynku chcemy znaczyć coraz więcej. E-commerce i obsługa płatności internetowych jest dla nas bardzo ważna i tu osiągnęliśmy już bardzo dużo, teraz nadszedł czas na jeszcze nowocześniejsze technologie i rozwiązania. Po uruchomieniu terminali POS, rozpoczęliśmy projekt "Płatności Mobilne" i już możemy pochwalić się pierwszymi sukcesami - mówi Ewa Bereśniewicz-Kozłowska.

d49mpms

eCard w ramach projektu Płatności Mobilnych pozycjonuje się jako podmiot dostarczający autoryzację i rozliczenia transakcji dla podmiotów oferujących możliwość płatności z wykorzystaniem np. telefonów komórkowych. eCard zakończył już wdrożenia swojego sytemu w spółkach mPay i uPaid - dwóch ważnych podmiotów na polskim rynku, umożliwiających dokonywanie płatności za usługi, np. parkingowe i komunikacyjne telefonem komórkowym. W najbliższych miesiącach planowane są kolejne wdrożenia w tym zakresie.

W ocenie zarządu spółki coraz większą popularnością cieszą się rozwiązania dedykowane, takie jak płatności przez Aplikację Mail Order, Telephone Order czy System Stałego Obciążenia Karty Płatniczej. Usługi te umożliwiają przyjmowanie błyskawicznych płatności np. podczas rozmowy telefonicznej, czy też na podstawie złożonej przez posiadacza karty zgody na cykliczne obciążenia jego karty płatniczej. Usługi te charakteryzują się możliwością dostosowania do niestandardowych procesów akwizycji bądź windykacji oraz umożliwiają integrację z systemami "back office" partnerów eCard S.A.

d49mpms
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49mpms