Trwa ładowanie...
dmfwrxm

Docelowa sprzedaż z chińskiej fabryki Seleny wyniesie 30-35 mln euro

21.12. Warszawa (PAP) - Selena zakończyła budowę zakładu produkcyjnego pian montażowych w Chinach i rozpoczęła produkcję testową. Docelowo wartość sprzedaży z tej fabryki wyniesie...

Share
dmfwrxm

21.12. Warszawa (PAP) - Selena zakończyła budowę zakładu produkcyjnego pian montażowych w Chinach i rozpoczęła produkcję testową. Docelowo wartość sprzedaży z tej fabryki wyniesie 30-35 mln euro rocznie - poinformowała spółka w komunikacie.

Zakład jest zlokalizowany w specjalnej strefie ekonomicznej Nantong koło Szanghaju. Budowa fabryki pochłonęła 30 mln zł. Inwestycja finansowana była ze środków własnych. Obiekt powstał w ciągu półtora roku.

Pierwsze piany wyprodukowane w Nantongu testowane są na terenach sześciu prowincji: Hebei, Jiangsu, Anhui, Hunan, Shanghai i Sichuan. Na rynek chiński Selena opracowała specjalne receptury pian.

dmfwrxm

"Chiny są dla grupy Selena jednym z kluczowych rynków w realizacji strategii rozwoju na najbliższe lata. Gospodarka chińska nadal odnotowuje dynamiczny wzrost PKB, co związane jest m.in. z dynamicznym rozwojem budownictwa. Uruchomienie produkcji w Nantongu wpłynie na konkurencyjność naszych produktów - pian i klejów, dostarczanych obecnie z zakładów w Polsce - i w efekcie wzmocni pozycję rynkową Seleny w Chinach" - poinformował cytowany w komunikacie Krzysztof Domarecki, prezes zarządu Selena FM SA, spółki kierującej działalnością grupy.

"Docelowo planujemy stworzyć w Chinach centrum ekspansji geograficznej na pozostałe kraje Azji Południowo-Wschodniej i wyspy Pacyfiku" - dodał.

W 2011 roku produkcja w Nantongu skoncentrowana będzie na wytwarzaniu pian montażowych, a następnie, po rozbudowie, zakład produkować będzie także kleje i uszczelniacze. Docelowo wartość sprzedaży z tej fabryki wyniesie 30-35 mln euro rocznie.

Oficjalne otwarcie zakładu Seleny w Nantongu przewidziane jest w pierwszym kwartale 2011 roku.

dmfwrxm

Selena rozwija w Chinach równolegle działalność handlową oraz produkcyjną. Pierwszą inwestycją Seleny w tym kraju była spółka joint-venture Foshan Chinuri Selena Chemical Co. Ltd, założona w 2007 roku, zajmująca się produkcją uszczelniaczy (silikony, akryle, itp.) na rynek chiński oraz kraje Azji Centralnej. W tym samym roku utworzono też spółkę Selena Shanghai Trading Co. Ltd., która dostarcza na rynek chiński szeroką ofertę produktową Seleny. (PAP)

morb/ jtt/

dmfwrxm

Podziel się opinią

Share
dmfwrxm
dmfwrxm