Trwa ładowanie...

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy ponownie przedłużony

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy zaczął obowiązywać od 26 marca 2020 roku. Z założenia świadczenie miało obowiązywać jedynie dwa tygodnie, ale od kwietnia był już kilkukrotnie przedłużany. Szefowa resortu rodziny zadeklarowała w poniedziałek, że na tym koniec. Wystarczyły jednak dwie godziny, by zmieniła zdanie.

Share
Dodatkowy zasiłek opiekuńczy ponownie przedłużony
Źródło: KPRM
d4byqnn

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy ponownie przedłużony

- Nie zamierzamy już od poniedziałku przedłużać opieki (zasiłku opiekuńczego - przyp.) nad dziećmi do lat 8, ponieważ widzimy też, jak wygląda obłożenie w żłobkach i przedszkolach -zadeklarowała w poniedziałek Maląg.

Czytaj więcej: <a href="https://www.money.pl/gospodarka/dodatkowy-zasilek-opiekunczy-nie-bedzie-juz-przedluzany-6530181952256129a.html" target="_blank">Minister o wygaszeniu zasiłku opiekuńczego. Później zmieniła zdanie</a>

Niespełna dwie godziny wystarczyły minister, by zmienić zdanie. - Dodatkowy zasiłek opiekuńczy zostanie przedłużony o kolejne dwa tygodnie, do 26 lipca - poinformowała Maląg.

d4byqnn

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy - co musisz wiedzieć?

Przypomnijmy, że chociaż z założenia świadczenie miało obowiązywać do momentu ponownego otwarcia żłobków i przedszkoli, to w obawie przed zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2 większość rodziców zdecydowała nie posyłać swoich pociech do placówek opiekuńczych. Jednak na dzieci, które pozostały w domu, nadal przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy.

Obejrzyj: Problemy z <a href="https://direct.money.pl/kredytymieszkaniowe/">kredytem hipotecznym</a>. Wiele osób się nie załapie

Świadczenie zostało wprowadzone ustawą z 2 marca 2020 roku o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych. W życie weszło 27 marca.

Czytaj także: <a href="https://finanse.wp.pl/mandaty-ostro-w-gore-nowa-propozycja-premiera-takich-podwyzek-jeszcze-nie-bylo-6530154060248705a" target="_blank">Mandaty ostro w górę - nowa propozycja premiera</a>

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy został wprowadzony na mocy ustawy z 2 marca 2020 roku o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych. Świadczenie weszło w życie 27 marca.

d4byqnn

O dodatkowy zasiłek opiekuńczy mogą ubiegać się rodzice objęci ubezpieczeniem chorobowym rodzicom bądź opiekunowie prawni dzieci do 8. roku życia, którzy nie mogą zapewnić opieki w związku z zamknięciem z powodu COVID-19 żłobków, przedszkoli lub szkół. Ze świadczenia dodatkowo mogą skorzystać rodzice starszych dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4byqnn

Podziel się opinią

Share
d4byqnn
d4byqnn