Dolar nieco słabszy
Dolar nieco słabszy I to mimo faktu, że Wall Street Journal zamieścił artykuł wpływowego Jona Hilsenratha, który twierdzi, że FED jest bliżej usunięcia frazy „considerable time” odnoszącej się do czasu utrzymywania niskich stóp procentowych z komunikatu podczas posiedzenia zaplanowanego na 17 grudnia.
09.12.2014 11:33
W efekcie amerykańska waluta zyskała tylko w relacji do australijskiego dolara (mieliśmy słaby odczyt indeksu NAB dla biznesu, co przełożyło się na wzrost oczekiwań odnośnie 2 obniżek stóp przez RBA w 2015 r.), a także do funta (tutaj siła brytyjskiej waluty została podkopana przez słabsze dane nt. październikowej produkcji przemysłowej). Słabszy w relacji do USD był też dolar kanadyjski, co tłumaczy się słabością rynku surowców. Z kolei dolar stracił wyraźnie w relacji do jena – to nadal echa słabych danych nt. PKB za III kwartał, które zachwiały wiarą w skuteczność „abenomiki” i dały impuls do przeceny na japońskiej giełdzie – a tutaj mamy odwrotną korelację z JPY. Co ciekawe w górę poszedł też EUR/USD, chociaż nie udało się wyraźnie naruszyć oporu na 1,2357. W przypadku tej pary istotne mogą okazać się oczekiwania związane z czwartkowym przetargiem T-LTRO , które możemy poznać jeszcze dzisiaj.
Na wykresie BOSSA USD mamy cofnięcie się od szczytów jakie zostały ustanowione w nocy z niedzieli na poniedziałek. Niemniej na razie to tylko korekta. Trudno mówić o odwróceniu trendu w kontekście zbliżającego się posiedzenia FED 17 grudnia.
[ Wykres dzienny EUR/USD
]( http://finanse.wp.pl/w1,EUR,w2,USD,notowania-waluty-online-waluta.html )
Marek Rogalski
Główny analityk walutowy DM BOŚ
| Prezentowany raport został przygotowany w Wydziale Doradztwa i Analiz Rynkowych Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska S.A. z siedzibą w Warszawie tylko i wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej, ani analizy finansowej ani rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. (Dz.U. 2005, poz. 206 nr 1715) oraz Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. (Dz.U. 2005, Nr 183, poz. 1538 z późn. zm.). Przedstawiony raport jest wyłącznie wyrazem wiedzy i poglądów autora według stanu na dzień sporządzenia i w żadnym wypadku nie może być podstawą działań inwestycyjnych Klienta. Przy sporządzaniu raportu DM BOŚ SA działał z należytą starannością oraz rzetelnością. DM BOŚ SA i jego pracownicy nie ponoszą jednak odpowiedzialności za działania lub zaniechania Klienta podjęte na podstawie niniejszego raportu ani za szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyjnych. Niniejszy raport adresowany jest do nieograniczonego kręgu odbiorców. Został
sporządzony na potrzeby klientów DM BOŚ S.A. oraz innych osób zainteresowanych. Nadzór nad DM BOŚ SA sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego. Regulaminy doradztwa inwestycyjnego i sporządzania analiz inwestycyjnych, analiz finansowych oraz innych rekomendacji o charakterze ogólnym dotyczących transakcji w zakresie instrumentów finansowych oraz instrumentów bazowych instrumentów pochodnych znajdują się na stronie internetowej bossa.pl w dziale Dokumenty. |
| --- |