Trwa ładowanie...

Donald Tusk rozdał 10 mln zł na nagrody

Urzędnicy premiera, którzy co miesiąc zarabiają średnio po sześć tysięcy złotych, dostali w zeszłym roku niemal 4 mln złotych nagród i premii

Share
Donald Tusk rozdał 10 mln zł na nagrody
d1nmlll

Co ciekawe, tylko w ciągu ostatnich dwóch miesięcy – od listopada do końca grudnia, a więc zaraz po powołaniu nowego rządu – Donald Tusk (55 l.) wypłacił im aż 1,5 mln zł. To tak, jakby dorzucał im do pensji po 50 zł dziennie! A Ty, Czytelniku, kiedy ostatnio dostałeś jakąś premię?!

W 2011 roku Tusk był wyjątkowo hojny

3943 000 złotych – to suma nagród, jakie otrzymali wszyscy pracownicy Kancelarii Premiera w 2011 roku. To o wiele więcej niż w 2009 i 2010 roku, odkąd wybuchł kryzys ekonomiczny. Wtedy premier obiecywał cięcia w administracji i wstrzymanie nagród. Od tej pory wypłacił swoim ministrom i urzędnikom prawie 10 milionów złotych!

d1nmlll

Ostatnio nawet dotąd pochlebny dla Donalda Tuska prestiżowy tygodnik „The Economist” dostrzegł, że deklaracje premiera sobie, a życie sobie. Gazeta przytoczyła dane, które nam w Polsce znane są od dawna. Za rządów Platformy liczba urzędników wzrosła o 150 tysięcy, czyli ok. 14 proc.!

Dziś „The Economist” ocenia liczbę urzędników w Polsce na milion A przecież „PO miała być partią małego, taniego państwa” – zauważa tygodnik. Tanio nie jest na pewno. Ani w wydatkach publicznych, ani tym bardziej w sklepach.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d1nmlll

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1nmlll
d1nmlll