Trwa ładowanie...
d4ap4jn

Doradcy z ZFDF sprzedali kredyty hipoteczne wartości 3,8 mld zł w IV kw.

Warszawa, 20.03.2017 (ISBnews) - Firmy zrzeszone w Związku Firm Doradztwa Finansowego (ZFDF) pośredniczyły w udzieleniu kredytów hipotecznych o łącznej wartości ponad 3,805 mld zł w IV kw. 2016 r. wobec 3,735 mld zł kwartał wcześniej, podał związek. Sprzedaż produktów inwestycyjnych w ciągu trzech miesięcy wzrosła o 11% do 119 mln zł. 

Share
d4ap4jn

"Kolejny kwartał pokazał, że Polacy cenią sobie pomoc i kompetencje doradców finansowych, u których szukają porady w kwestii wyboru kredytu hipotecznego. W IV kwartale doradcy ZFDF pośredniczyli bowiem w udzieleniu hipotek o wartości 1,88% większej niż trzy miesiące temu, wypracowując wzrost wyższy od tego odnotowanego w całym rynku kredytów hipotecznych (1,07%). Świadczy to o rosnącej świadomości kredytobiorców. Biuro pośrednika to miejsce, w którym klienci podczas jednej wizyty mogą bezpłatnie porównać oferty większości banków działających na rynku, a w konsekwencji wybrać tę najbardziej konkurencyjną" - powiedział prezes ZFDF Adrian Jarosz, cytowany w komunikacie.

W IV kw. 2016 r. wartość sprzedanych produktów inwestycyjnych wyniosła 119 mln zł, co oznacza 11-proc. wzrost w stosunku do III kw. ub. r.

Firmy członkowskie w IV kwartale pośredniczyły również w udzieleniu kredytów dla przedsiębiorstw o wolumenie 395 mln zł wobec 398 mln zł kwartał wcześniej

d4ap4jn

Doradcy zrzeszeni w ZFDF pośredniczyli również w udzielaniu kredytów gotówkowych o łącznej wartości ponad 500 mln zł w porównaniu z 524 mln zł w III kw. ub. roku.

"Wzrost wolumenów sprzedaży kredytów gotówkowych, który widoczny jest już od pierwszego kwartału 2016 roku jest wynikiem coraz częstszego poszukiwania przez klientów łatwego sposobu na dodatkowy ?zastrzyk" gotówki oraz zwiększającej się wartości pośrednika finansowego wśród klientów. Jesteśmy wsparciem dla klienta od początku jego drogi w świecie finansów - jakość świadczonych przez pośredników usług doceniana jest na rynku coraz bardziej, czego wynikiem są wzrastające wolumeny sprzedaży wszystkich produktów finansowych" - powiedział wiceprezes Przemysław Guberow, również cytowany w komunikacie.

Związek Firm Doradztwa Finansowego (ZFDF) to organizacja reprezentująca polski rynek firm doradztwa finansowego. Związek powstał 19 czerwca 2008 r. Wśród jego członków znajdują się największe i najbardziej renomowane firmy doradztwa finansowego.

(ISBnews)

d4ap4jn

Podziel się opinią

Share
d4ap4jn
d4ap4jn