Trwa ładowanie...
d2rvs54

Doradcy z ZFDF sprzedali kredyty hipoteczne za 3,97 mld zł w II kw., +11% r/r

Warszawa, 13.09.2016 (ISBnews) - Firmy zrzeszone w Związku Firm Doradztwa Finansowego (ZFDF) pośredniczyły w udzieleniu kredytów hipotecznych o łącznej wartości 3,97 mld zł w II kw. 2016 r., podał związek. To niemal o 11% większa suma od uzyskanej 12 miesięcy temu.

Share
d2rvs54

"Firmy członkowskie po raz kolejny kończą kwartał wysokim wynikiem sprzedaży kredytów mieszkaniowych. Ten efekt cieszy szczególnie, biorąc pod uwagę, że był to okres znaczącego spadku ich dostępności. Przyczyną tego były zalecenia Komisji Nadzoru Finansowego. Wymogła ona na bankach, aby oceniając zdolność kredytową w większym stopniu uwzględniały przyszły wzrost stóp procentowych. Zobowiązała je również, aby urealniły zakładane w wyliczeniach koszty utrzymania wnioskodawców. Mimo tych utrudnień zainteresowanie kredytami hipotecznymi było zdecydowane wyższe niż na początku roku" - powiedział prezes Adrian Jarosz, cytowany w komunikacie.

Firmy doradztwa finansowego należące do ZFDF, w II kwartale 2016 r. pośredniczyły też w sprzedaży produktów inwestycyjnych o łącznej wartości 129,79 mln zł oraz w sprzedaży kredytów gotówkowych o łącznej wartości 579,54 mln zł, podano również.

"Na początku roku doradcy ZFDF zaobserwowali znaczne zainteresowanie Polaków kredytami gotówkowymi. Ten trend utrzymał się i w okresie od kwietnia do czerwca sprzedaż tzw. 'gotówek' wzrosła o 16%. Polacy coraz chętniej sięgają po takie finansowanie, stanowiące dodatkowe źródło pieniędzy. Dzięki temu mogli np. spokojnie realizować swoje plany wakacyjne" - powiedział wiceprezes Przemysław Guberow, również cytowany w komunikacie.

d2rvs54

Firmy członkowskie w II kwartale pośredniczyły również w udzieleniu kredytów dla przedsiębiorstw o wolumenie 441 mln zł. Wzrost, w stosunku do ostatnich trzech miesięcy 2016 roku, wyniósł 63%, podano również.

"W II kwartale przedsiębiorcy odważniej sięgnęli po zewnętrzne finansowanie, co przełożyło się na tak dobry wynik doradców ZFDF. Zrzeszone firmy, prócz rzetelnego wsparcia w zakresie doradztwa finansowego, są także partnerami biznesowymi przedsiębiorców. Umożliwiają również zaoszczędzenie czasu w uzyskaniu zastrzyku kapitału, który przekłada się na zwiększanie zysków klientów" - podsumował Jarosz.

Związek Firm Doradztwa Finansowego (ZFDF) to organizacja reprezentująca polski rynek firm doradztwa finansowego. Związek powstał 19 czerwca 2008r. Wśród jego członków znajdują się największe i najbardziej renomowane firmy doradztwa finansowego.

(ISBnews)

d2rvs54

Podziel się opinią

Share
d2rvs54
d2rvs54