Trwa ładowanie...
a4
23-04-2014 16:45

Droga wojewódzka nr 768 zyska połączenie z autostradą A4

Rozpoczął się pierwszy etap modernizacji drogi wojewódzkiej nr 768 Koszyce-Brzesko w woj. małopolskim. Dzięki inwestycji, która ma się zakończyć w czerwcu przyszłego roku, trasa ta zyska w okolicach Brzeska bezpośrednie połączenie z autostradą A4.

Share
Droga wojewódzka nr 768 zyska połączenie z autostradą A4Źródło: Thinkstockphotos
d32nil5

- Droga ta nie tylko poprawi dostępność do autostrady A4, ale także ułatwi dojazd do nowo powstającej strefy aktywności gospodarczej - zaznaczył w środę wicemarszałek województwa małopolskiego Roman Ciepiela.

Cała inwestycja będzie realizowana w dwóch etapach i obejmuje budowę drogi wojewódzkiej o długości ok. 4,3 km na odcinku od węzła "Brzesko" na autostradzie A4 do skrzyżowania z drogą gminną.

Dzięki temu wyeliminowany zostanie ruch tranzytowy przechodzący obecnie przez miejscowość Mokrzyska, a także poprawi się dostępność do stref aktywności gospodarczej m.in. w Bochni, Niepołomicach, Wojniczu i Tarnowie.

Całkowita wartość zadania wynosi ponad 37 mln zł, z czego prawie 32 mln zł stanowi dofinansowanie z funduszy unijnych z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego (MRPO). Wykonawcą inwestycji w systemie "zaprojektuj i wybuduj" jest firma Skanska S.A.

d32nil5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32nil5
d32nil5